Na Vánoce se těším každoročně. Nákup dárků, pečení cukroví a rozdávání dárečků, tak tyto věci mám opravdu moc ráda. Ale nechci psát o sobě, ale o mojí kočičce Žofince.
Troufám si říci, že Žofinka má opravdu taky ráda Vánoce, ale z naprosto jiných důvodů než já. Na Vánoce patří bezpochyby kapr a my kupujeme kapra vždy živého, a ještě ho máme asi jeden den ve vaně, kde plave. Tak už jen na toto se Žofinka vždycky těší. Dlouhý čas tráví tím, že kapry pozoruje a občas

Nekupujeme čerstvý stromek každý rok, ale máme umělý a je celkem vysoký. Takže Žofinka se snaží na něj vyskočit a šplhat po něm, i když je to kočka, co žije pouze doma. Když se na stromek pověsí ozdoby, vzniká další atrakce. Shazování ozdob na zem, a když si toho nikdo nevšimne, tak si i třeba s tou ozdobou hrát. Když Žofinka měla asi necelý rok a slavila Vánoce úplně poprvé, tak to ji stromeček úplně okouzlil. Stromeček byl v obýváku a Žofinka každou chvíli, kterou jsme se nedívali, strávila lezením na stromek nebo lezení pod stromek. Taky ho párkrát shodila na zem, třeba i v noci, to jen jsme slyšeli takový šum a pád. Žofka se vždy polekala, ale nikdy se neponaučila a na stromek pořád lezla.
Teď už má tři roky a letos bude slavit Vánoce počtvrté a jsem už zvědavá, kolikrát bude stromek na zemi a kolik shodí ozdob, nebo dokonce kolik jich zničí. Ale už se nemůžu dočkat, jak Žofince koupím nějaký ten dáreček a ona si ho ani nevšimne a budou ji zajímat pouze obaly od dárků. Třeba jí koupím nějakou pěknou hračku nebo nějaké dobré papáníčko, kterého by si mohla všimnout, a které by ji mohlo zaujmout více než obaly od všech dárků.
markisz - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz