Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Velký roční horoskop na rok 2025Velký roční horoskop na rok 2025 Jarní prázdniny 2025 – termínyJarní prázdniny 2025 – termíny
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 18.01. 2025
Dnes má svátek Vladislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

5 rad, jak na střevní chřipku

16. 02. 2013 | Nemoci
Bakteriální či virová gastroenteritida neboli střevní chřipka postihuje každoročně přibližně 20 % obyvatel. Mezi hlavní příznaky patří nevolnost, bolesti břicha, křeče, horečka a průjem. I přesto, že má střevní chřipka rychlý a krátký průběh, dokáže vás skutečně „vykolejit“ z běžného fungování.

Přinášíme hned několik rad, díky nimž si na vás střevní chřipka jen tak nepřijde:

1. Umývejte si ruce

Dbejte na striktní dodržování hygienických pravidel. Nejčastější příčinou střevní chřipky jsou totiž viry, potom také bakterie a paraziti. Myjte si proto ruce při každé příležitosti, všude s sebou noste vlhčené ubrousky nebo antibakteriální gel. Navíc pokud máte doma „maroda“, je dobré pravidelně dezinfikovat toaletu a hodně větrat.

5 rad, jak na střevní chřipku2. Posilujte svoji imunitu

Prevence je základ, to je známé pravidlo. Snažte se tedy posilovat Vaši imunitu co nejvíce, pravidelně a všemi možnými způsoby. Do jídelníčku zařaďte bylinky, citrony, zeleninu, místo jízdy MHD se domů raději projděte. Nezapomeňte ani na odpočinek a minimálně osmihodinový spánek. Ten sice nepůsobí na přímo imunitu, ale je pro Váš organismus velice důležitý.

3. Vybírejte si, co a kde jíte

Vyvarujte se konzumaci zkažených pokrmů nebo surovin, které neprošly řádnou tepelnou úpravou. V období, kdy chřipková epidemie opravdu hrozí, dbejte zvýšenou pozornost při výběru restaurací a hospůdek. Nedostatečně umyté nádobí či sklenice mohou představovat velký a hodně nepříjemný problém.

4. Vyhýbejte se hromadným akcím

Rada, která se lehce řekne, ale těžko plní. Každopádně to opravdu zkuste. Během rizikového období využívejte městskou hromadnou dopravu jen v nejnutnějších případech. Pokud to jde, v kanceláři si pravidelně větrejte. Máte-li děti a ve škole či školce se objevily první případy střevní chřipky, raději si děti nechejte na pár dní doma.

5. Léčte a to hned

Jakub Chudý, gastroenterolog z FN v Motole, radí: „Pokud máte velmi vysokou horečku, zvracíte příliš často a máte příznaky dehydratace, vyhledejte lékařskou pomoc. Za normálních okolností není potřeba návštěva lékaře a při dodržování základních opatření (hygiena, dostatečné množství tekutin, dieta) by mělo dojít k rychlému ústupu.“ Léčbu však musíte zahájit včas, není dobré nečinně čekat na zlepšení stavu.


Zdroj: Imodium


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !