Velký roční horoskop na rok 2025Velký roční horoskop na rok 2025 Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Jarní prázdniny 2025 – termínyJarní prázdniny 2025 – termíny
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 22.01. 2025
Dnes má svátek Slavomír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Chytrá žena

Akné, lupénka, atopický ekzém? V zimě zkuste lopuch nebo měsíček

6. 02. 2015 | Péče o tělo
Každé roční období s sebou přináší specifické počasí, které má vliv na naši pokožku. V zimě hrozí zhoršení jejího stavu, protože je pokožka citlivější, vysušená a náchylnější k podráždění. V chladnějším počasí se často setkáváme i s opary a zhoršeným stavem akné. Příčinami jsou vlhko, mráz, vítr a suchý vzduch. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak proti kožním nemocem bojovat přírodní cestou.

Lopuch, jetel a šišák v boji proti lupénce

Lupénka neboli psoriáza se řadí mezi závažné kožní onemocnění, kterým v České republice trpí kolem 250 000 lidí. Lupénka je chronické onemocnění, jehož příčina je neznámá. Značný význam pro její výskyt má však dědičnost a imunitní procesy v kůži. Při řešení tohoto problému je důležitý stav žlučníku a jater, kdy můžeme využít v bylinné prevenci ostropestřec nebo gemmoterapeutikum z jalovce, rozmarýnu či žita.

Tyto prostředky nám nejen regenerují játra a žlučník, ale zároveň jsou zklidňující. Důležitým procesem při této nemoci je regenerace kůže a sliznic a jejich očista. Účinné jsou byliny pýr a lopuch, dále gemmoterapeutika ze lnice a lnu. Dobře působí také speciální směs z lopuchu, smilaxu, jetele a šišáku, která zároveň zklidňuje daný problém.

Akné, lupénka, atopický ekzém? V zimě zkuste lopuch nebo měsíčekV boji s lupénkou bychom neměli zapomínat ani na dostatečný přísun vitaminu D a omega-3 mastných kyselin, které se nacházejí v mořských rybách. Tyto látky pomáhají udržovat přirozené tuky v buňkách a pokožka tak zůstává dobře hydratovaná.

Atopický ekzém porazíme bylinnou koupelí

Mezi vrozené kožní onemocnění se sklonem k dědičnosti patří atopický ekzém. Kůže atopiků bývá přecitlivělá na běžné látky, se kterými se denně setkáváme. Jedná se například o vzdušné alergeny, tkaniny, kosmetiku, ale i potraviny. Podobně jako u lupénky je základem léčby dostatečná hydratace. Ke sprchování se doporučuje spíše vlažná voda, která tolik nevysušuje pokožku. Vhodné je také používat hypoalergenní mycí přípravky. Podstatou ekzému, stejně jako i ostatních alergií, je znečištění jater, zaplísnění organismu, zanesení střev, snížená imunita a protialergická složka v těle. Očista jater je možná ostropestřcem, jalovcem a měsíčkem.

Odplísnění organismu řešíme tinkturou z penízovky nebo česnekem. Složitější je očista střev, kdy nejsou bylinky někdy až tolik účinné. Zde můžeme využít francouzského zeleného jílu nebo Enterosgelu. Také ke zvýšení protialergické složky v těle nám příroda může pomoci gemmoterapeutikem z černého rybízu nebo lesního bezu hroznatého.  

Pro relaxaci si dopřejte bylinnou koupel. Kromě uvolnění se tělo zbaví i odumřelých kožních buněk a zregeneruje se pokožka. Na atopický ekzém se hodí koupelová směs z pýru, lopuchu, tea tree, měsíčku, eukalyptu, kostivalu a lichořeřišnice. Po koupeli nezapomeňme vždy použít hydratační krém složený z bylin kalísie, pýru, lopuchu a dalších. Kromě již zmíněného promazávání pokožky je důležitá i vlhkost vzduchu v místnosti. Ta je však v zimě vlivem prudkého vytápění často nedostatečná. K nápravě poslouží speciální zvlhčovače vzduchu nebo zavěšení nádoby s vodou k radiátoru.

Oslabení organismu a zima dávají prostor oparům a akné

Méně závažnou kožní chorobou je akné, které je často spojováno s pubertou a dospíváním. Mnoha lidem však problémy s pletí přetrvají až do dospělosti. Na stav pleti má velký vliv životní styl, městské ovzduší, stres a odolnost organismu. V zimním období je navíc kůže suchá, zpomaluje se látková výměna, a proto se pomaleji zbavujeme škodlivin.  U akné se zaměříme na očistu jater, pročištění od plísní, bakterií a parazitů. Z bylin patří mezi účinné pýr, lopuch, řebříček, pampeliška, kopřiva, dále gemmoterapeutikum z olše a jalovce. Na potírání můžeme využít mast z kalísie. Při hnisajících aknózních stavech použijeme mast z olše. Předpokladem zdravé pleti je pak též užívání šetrných čisticích přípravků vyráběných z bylin nebo přírodních surovin.

Podobně jako akné se v zimě ozývají také opary. Většina z nás má viry oparu v sobě, projevují se však až při oslabení organismu, velké zátěži nebo nachlazení. V boji s opary je nejlepší prevence. To znamená posílení organismu dostatkem vitamínů a spánku. V prevenci i při řešení již vyskytlých oparů můžeme též využít bylin, které mají protivirové a antibakteriální účinky. Patří mezi ně eleuterokok, vrba, extrakt ze semen grepu. Na vnější použití je hodně využívaný olej s koncentrátem z grepového semínka. Opar pravidelně potíráme 2x až 3x denně extraktem z grepu.

Zdroj: Naděje


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Na doporučení mé známé jsem zkoušela Atopos krém s konopným olejem, zabírá mi na šupinatou kůži.
Obrázek uživatelky
profil
Přečetla jsem si tady vaše doporučení na konopnou kosmetiku Atopos a teď už s váma můžu jen souhlasit, měla jsem šílený ekzém, svědilo to a konopí v kosmetice ATOPOS mi na to fakt pomohlo, super je ten zklidňující krém, díky za radu a doporučuji dále.
Obrázek uživatelky
profil
Jako na uklidnění a zvláčnění pokožky výborná kosmetika Atopos,používám denně. O tom opravdu žádná, že je výborná. Jsem naprosto spokojená. Samozřejmě atopii nevyléčím, ale aspoň zklidním a zvláčním, aspoň trochu si ulehčím. Třeba ošetřující mléko používám po koupeli, obsahuje panthenol, tak je ihned poznat to zklidnění.
Obrázek uživatelky
profil
kosmetiku Atopos mám doma taky, a určitě ji mohu jen doporučit.. na mírnění projevů atopie je senzační
Obrázek uživatelky
profil
člověk o sebe musí dbát i v zimě
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles