Sluneční záření vyvolává vyrážku v podobě malých, červených, svědících a pálících pupínků. Malé červené skvrnky jsou nepříjemné a nevypadají na pokožce hezky. Vyrážka, vyvolána slunečným zářením, se obvykle objevuje po několika hodinách. Postihuje většinou dívky a ženy. Objevuje se na místech vystavených slunečním paprskům, na ramenech, pažích a nohou.
Prevence

Alergie na pyl
Pylová alergie se nejčastěji projevuje alergickou rýmou a alergickým zánětem spojivek. Je označována jako „senná rýma“. Je doprovázena otokem nosní sliznice, ucpaným nosem, rýmou a svěděním. Zánětem očních spojivek, pálením a svěděním.Pylová sezóna trvá zhruba od poloviny března do konce září. Rozděluje se do tří období, jarní, letní a podzimní. Jarní období, kdy se v ovzduší vyskytuje pyl kvetoucích dřevin, například břízy, habru, dubu, cypřiše, javoru, jasanu, buku, kaštanovníku, olše, vrby, ořešáku, lísky, topolu a lípy. V letním období to jsou zejména pyly trav pýr, kukuřice, rákos, srha aj. Na podzim pyl z bylin a plevelů jako je jitrocele, vojtěšky, řepky, jetele, drnavce aj.
Co musíme udělat?
Pokud máte jakoukoli alergickou reakci, je nutné navštívit odborného lékaře - alergologa. Ten zjistí, o jaký druh alergie se jedná a napíše vám vhodné protizánětlivé léky. Na sennou rýmu také pomáhá pobyt v solné jeskyni, kde se nevyskytují žádné alergeny, prach a pylové částice z venku. Pobyt je vhodný pro pylové alergiky. Čím máte těžší formu pylové alergii, tím častěji navštěvujte solnou jeskyni.Marta - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz