-Komerční sdělení-
Můžete mít krásně štíhlé nohy obuté do těch nejkrásnějších bot, ale když je budou „zdobit“ nevzhledné metličky a popraskané žilky, nebude vám to nic platné. Mávnout nad takovým nedostatkem rukou a myslet si, že se stejně nedá nic dělat, není nutné. Vždyť na každý problém se najde řešení.
Metličky a popraskané žilky bývají malé, často propletené skupiny drobných cév těsně pod povrchem kůže. Bohužel bývají jasně viditelné, a to díky své červené, modré či fialové barvě. Vznikají v důsledku oslabení žilních stěn, přičemž svou roli v celé věci hraje genetika, ale také životní styl a zaměstnání. Pokud při své práci musíte dlouho stát, patříte do rizikové skupiny, stejně tak jako těhotné nebo ženy po menopauze, u kterých bývají na vině do značné míry hormonální výkyvy. A nejde přitom „jen“ o estetický problém. Vznik metliček a popraskaných žilek může po určité době vést až ke vzniku křečových žil.
Vzhůru do boje!
Pokud už popraskané žilky a metličky na nohou máte, vyzkoušejte postižená místa mazat přípravkem s obsahem rutinu. To je látka, která posiluje stěny malých cévek. Skvělým tipem je například gel Vitella Vein. Jde o dermatologicky testovaný přípravek, v jehož receptuře se, kromě rutinu, skrývá také extrakt z rostliny Centella asiatika, který působí preventivně proti stárnutí kůže. Kromě toho obsahuje také esenciální oleje z levandule, cypřiše a citrusů, které spolu s aktivními výtažky z rostlin zlepšují mikrocirkulaci a pružnost cévních stěn. Ostatní aktivní látky napomáhají k regeneraci kůže, zlepšují flexibilitu cévek a mikrocirkulaci krve.O tomto přípravku se dozvíte více na www.vitella.cz.
Myslete na prevenci
Předcházet vzniku metliček a popraskaných žilek není nic složitého. Chce to prostě upravit životní styl. Přinášíme pár užitečných tipů:1/ Sezení prokládejte pohybem.
Pro lepší cirkulaci krve v dolních končetinách je dobré se jednou za hodinu projít po kanceláři, nebo alespoň procvičit nohy například krouživými pohyby chodidel. Klidně jen pod stolem. Pokud vám to situace dovolí, dejte si třeba po obědě nohy nahoru – stačí na čtvrt hodiny.
2/ Začněte chodit!
Uvidíte, budete se cítit lépe. Když každý den vystoupíte o zastávku dřív a zbytek dojdete, když místo výtahu použijete schodiště a místo sledování televize si večer zajdete s partnerem nebo přáteli na procházku, vaše nohy vám to nezapomenou.
3/ Otužujte se
Krev v žilách vám rozproudí i střídavé oteplování a ochlazování organismu. Nejjednodušší metodou je sprchovat se denně střídavě teplou a studenou vodou. Končit se musí vždy studenou. Pro zpestření můžete jednou za čas zajít i do sauny a chodit se ochlazovat do ledového bazénku. Teplotní výkyvy však nejsou doporučovány, pokud již křečové žíly máte.