Jakou první pomoc můžeme poskytnout naší pokožce?
1. Do lékárničky na dovolenou si nezapomeňte přibalit Panthenol, který má chladivé účinky a spálenou pokožku zklidní. Popálená místa je potřeba pravidělně mazat každé 2 - 3 hodiny. Pokožka je vysušená proto potřebuje hydrataci.
2. Pokud nemáte po ruce Panthenol můžete zkusit obklady. Můžete použít obklad z jogurtu nebo tvarohu, které pokožce odeberou horkost a zklidní ji. Někteří používají také obklad z uvařeného, vychlazeného černého či zeleného čaje.
3. Další radou jsou koupele - do vlažné vody přidejte podmáslí nebo jogurt. Mléčné výrobky obsahují vápník, který se hodí na hojení kůže. Někdo také nasype do vlažné koupele hrst drcených ovesných vloček, přidá šálek mléka a dvě polévkové lžíce medu.
4. Nejlepší přípravky na zklidnění pokožky jsou přírodní. Do kůže můžete vmasírovat gel s výtažky z aloe vera, nebo pokud máte celou rostlinku - stačí rozkrojit její listy a použít je jako obklad. Aloe je známá svými příznivými účinky na spáleniny všeho druhu. Pokud nemáte aloe vera, nakrájejte si salátovou okurku příjemně zchladí popálená místa.
5. Pokud máte spálená jen záda, postačí když je lehce potřete rozkrojeným rajským jablíčkem.
6. Na spálený obličej je prý nejúčinější pleťový krém a v něm rozmačkané tři jahody. Aplikujte jakou pleťovou masku, nechte působit 20 minut a poté smyjte.
Snad vám některá z výše zmíněných rad ulehčí těžký úděl spálených, nezapomeňte se zdržet pobytu na sluníčku po dobu než vymizí příznaky spálení. Nejlepší je dodržovat základní pravidla při pobytu na sluníčku a nemusí ke spálení vůbec dojít.
Čtěte také:
Slunce, záludný přítel
Pozor na sluneční paprsky
Zásady správného opalování
Lydias
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz