Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.11. 2024
Dnes má svátek Emílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Chytrá žena

Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus

29. 08. 2024 | Péče o tělo
-Komerční sdělení-

Síra, známá jako „minerál krásy“, je klíčovým prvkem, který přináší řadu zdravotních benefitů pro lidský organismus. Tento důležitý minerál se nachází ve všech živých buňkách a hraje zásadní roli v řadě biologických procesů, které podporují zdraví a vitalitu. Síra může díky svým protizánětlivým účinkům účinně zmírňovat příznaky zánětlivých onemocnění, jako je artritida a revmatismus. Pomáhá snižovat zánět v kloubech a tkáních, což může vést k úlevě od bolesti a zlepšení mobility. Objevte, jak může síra obohatit váš život a přinést vám celkovou pohodu. .


Zdravé vlasy a nehty


Síra je nepostradatelná pro správnou funkci kolagenu a keratinu. Keratin dodává sílu a pružnost vlasům a nehtům, zatímco kolagen podporuje elasticitu a pevnost kůže. Nedostatek síry může vést k oslabení těchto tkání, což se projevuje suchou a lámavou kůží, křehkými nehty a ztrátou lesku vlasů.

Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus








Detoxikace a podpora jater


Síra je také známá svými detoxikačními vlastnostmi. Podporuje činnost jater, která jsou hlavním orgánem odpovědným za detoxikaci organismu. Pomáhá neutralizovat toxiny a odpadní látky, což přispívá k celkovému očistnému procesu v těle. Pravidelný příjem síry může tak přispět k lepšímu fungování jater a celkově k detoxikaci těla.

Protizánětlivé účinky


Díky svým protizánětlivým vlastnostem může síra pomoci zmírňovat příznaky zánětlivých onemocnění, jako je artritida a revmatismus. Pomáhá snižovat zánět v kloubech a tkáních, což může vést k úlevě od bolesti a zlepšení mobility. Koupání v termálních pramenech bohatých na síru je tradičně využíváno k léčbě těchto potíží a přináší rychlou úlevu.

A kde je možné vyzkoušet termální koupele bohaté na síru?


Lázně Smrádky Lázeňská destinace, která se pyšní minerální vodou s nejvyšší koncentrací sirovodíku na světě, se nachází ve slovenských Smrdácích. A díky tomu se Smrdáky staly vysoce vyhledávanou destinací pro léčbu zánětlivých onemocnění pohybového aparátu a kožních problémů. Léčebné výsledky kožních onemocnění jako je akné, lupénka, atopický ekzém, a další onemocnění, jsou díky balneoterapií ve Smrdácích vynikající. Minerální koupele také podporují hojení a redukují viditelnost jizev. Dalším tipem jsou slovenské lázně Piešťany, které jsou mimo jiné proslulé svou unikátní termální vodou s obsahem síry a nabízejí tak efektivní terapii pro pohybový aparát. V obou destinacích se k léčebným procedurám používá také sirné bahno, které je v Evropě i ve světě jedinečné. Vyniká vysokým obsahem síry, která se uplatňuje především u balneoterapie. Zábaly z bahna mají pozitivní vliv na výživu chrupavky, kloubní pouzdra, svaly, šlachy a minerální složení kostí.

Podpora imunitního systému


Síra hraje klíčovou roli při produkci glutathionu, jednoho z nejsilnějších antioxidantů v těle. Glutathion pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály, podporuje imunitní systém a napomáhá regeneraci buněk. Dostatečný příjem síry tak může zlepšit imunitní reakce organismu a celkovou odolnost proti nemocem.

Zlepšení trávení a vstřebávání živin


Síra je nezbytná pro tvorbu žlučových kyselin, které napomáhají trávení tuků a vstřebávání vitaminů rozpustných v tucích. Zlepšuje tak trávení a zajišťuje optimální využití živin z potravy. To může vést ke zvýšení energetické hladiny a celkovému pocitu vitality.

Potraviny bohaté na síru


Protože naše tělo nedokáže samo produkovat síru, je důležité zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na tento minerál. Velký obsah síry obsahuje především: česnek, pórek, cibule, brokolice, kadeřávek, květák nebo například vlašské ořechy.

Síra v kosmeticeSíra v kosmetice


A věděli jste, že síra se používá i kosmetickém průmyslu? Díky svým výjimečným vlastnostem je síra nenahraditelnou složkou v mnoha kosmetických produktech. Její využití v kosmetice je přirozenou cestou k dosažení zdravé, čisté a zářivé pleti, krásných vlasů a pevných nehtů. Síra je obzvláště ceněná pro své účinky na problematickou pleť. Její antibakteriální vlastnosti pomáhají redukovat bakterie způsobující akné, což z ní činí účinnou složku v čisticích gelech, pleťových maskách a krémech. Síra také působí jako jemný exfoliant, který pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, čímž podporuje regeneraci a zanechává pleť svěží a hladkou. Navíc reguluje tvorbu kožního mazu, což je klíčové pro prevenci akné a mastné pleti.


Vybírat z různých výhodných balíčků a speciálních derma pobytů, které nabízejí hotely Ensana ve Smrdácích a v Piešťanech, můžete zde.                    

Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus
















Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus:

Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus
Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus
Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus
Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus
Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus
Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus
Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus
Blahodárné účinky síry a sirovodíku na lidský organismus
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !