Na podologii vás mohou zavést různé důvody – od profesionální péče o nohy přes kuří oka nebo zarůstající nehty až po bolesti nohou. Pokud se k pedikérovi vydáváte poprvé, je dobré vědět, co vás čeká a jak se na první setkání připravit a co naopak nedělat.
Proč se na podologii objednat
Na podologii by se měl vydat každý, kdo má nějaké problémy s nohami nebo nehty. Nejčastěji se řeší problémy se zarůstáním nehtů, dále jsou to bolestivá kuří oka nebo hluboké praskliny. Velmi často se také řeší mykózy nehtů. A v neposlední řadě jsou klienty podologií také diabetici, kteří potřebují naší péči jako prevenci v rámci své nemoci.
Těsně před návštěvou
Pokud se budete snažit na poslední chvíli svá chodidla vylepšit a zachránit, většinou vám to příliš platné nebude. Naopak je lepší přijít na podologii s nohami v běžném stavu, bez čerstvě ostříhaných nebo nalakovaných nehtů. Právě stříháním nehtů si lidé často zadělávají na zbytečné problémy. Pedikér vám sám nehty zkrátí tak, aby zabránil případnému zarůstání.
Co očekávat
První návštěva zabere zhruba 30 až 60 minut. Čas se odvíjí od toho, kolik nohy potřebují péče. Ošetření začíná omytím nohou, aby se nohy očistily od chloupků z ponožek, případně jiných nečistot. Důkladně se otřou dosucha včetně meziprstních prostor, na které lidé zapomínají nebo mají problém se k nim dostat. Následuje prohlídka chodidla, při níž pedikér zjistí, jaké problémy máte a na co se při pedikúře zaměřit. Potom kleštičkami zkrátí nehty do rovna. Pomocí speciálních diamantových fréz se vyčistí valy, upraví kutikulu. Pomocí dalších fréz pak obrušuje plosku nohy. Následuje peeling a vmasírování krému či pěny, který je vhodný na ten konkrétní typ pokožky.
Návštěva podologie je většinou příjemně stráveným časem, kdy si klient může odpočinout a užít si chvíli, kdy se o něj stará profesionál. Z centra odchází z hladkými, jemnými a zregenerovanými chodidly.
Zdroj: PODOest