1. Každodenní mýtí nohou a používání čistých ponožek je základem péče o nohy. Důležité je i důkladné osušovaní nohou po umytí zejména v prostorech mezi prsty.
2. Pravidelně své nohy kontrolujte a všímejte si zvláště změn na pokožce. Poranění kůže či nehtů mohou být vstupní branou pro zárodky plísní.
3. Starejte se o správné klima v oblasti nohou, protože zejména v prostředí potu se plísním velmi daří a proto je důležité nohám dopřát dostatek čerstvého vzduchu. Nejlépe je používat ponožky a punčochy z přírodních vláken a prodyšnou obuv z kůže.
4. Cvičení nohou a chůze naboso udržuje vaše nohy ve formě. Svalstvo nohou zůstává dobře prokrvené a schopné výkonu a tím je odolnější vůči plísňovým infekcím.

6. V prostorách kolem bazénu, v saunách a v hotelových pokojích nechoďte naboso, protože zde hrozí zvýšené riziko nákazy.
7. Pokud trpíte poruchami prokrvení dolních končetin nebo cukrovkou, jsou vaše nohy velmi náchylné k infekci. Kontrolujte proto pravidelně stav vašich nohou.
8. Pokud má některý člen rodiny plíseň nohou, nechoďte ani doma naboso a v žádném případě nepoužívejte stejné ručníky.
9. Ve veřejných prostorech používejte vlastní pantofle či žabky.
10. Pokud máte podezření na plísňové onemocnění, začněte svůj problém rychle řešit. Pro plíseň na kůži jsou vhodné přípravky s obsahem clotrimazolu, naopak pokud objevíte plíseň na nehtech, existují na to speciální séra.
Zdroj: Candibene