1) Žádný stres – pro každé dítě je změna prostředí a nával povinností po prázdninách velmi stresující. Pokuste se proto dítěti co nejvíce ulehčit, mluvte s ním o jeho starostech a nechtějte hned na začátku přehnané výkony.
2) Pravidelný režim – i ranní vstávání může být pro mnoho dětí problém. Snažte se proto dodržovat režim jídla a spánku, uložit dítě opravdu včas, aby nevstávalo unavené. Důležité je také nastavit počet kroužků tak, aby dítě vše bavilo a bylo schopné je zvládnout.
3) Správná strava – vitamíny, vitamíny a zase vitamíny, to je to, co dítěti dodá dostatek energie a podpoří jeho obranyschopnost. Je potřeba denně do dětského jídelníčku zahrnout ovoce, zeleninu, mléčné výrobky a celozrnné pečivo. Díky tomu do těla dostaneme minerální látky zinek, selen a vitamíny A, C, E a B6.
4) Pohyb na čerstvém vzduchu a otužování – ve škole má sice dítě pár hodin tělocviku, jinak je ale zavřené uvnitř. Je proto dobré mezi mimoškolní aktivity zařadit nějaký sport, brát dítě na procházky a případně postupně otužovat.
5) Vhodné oblečení – ani otužilostí nemůžeme předejít tomu, aby nemohlo dojít k prochladnutí dítěte. Zejména chladná rána si žádají teplou obuv a další oblečení, aby dítě zbytečně nenastydlo.
6) Očkování proti chřipce – právě podzimní měsíce jsou nejvhodnější pro vakcínu proti chřipce. Jako prevence je ideální a většina zdravotních pojišťoven jej dokonce hradí.
7) Nepřecházet nemoci – přecházení chřipky a nachlazení může vést k mnoha problémům, které poté mohou dítě provázek až do dospělosti. Základem léčení horečky je dostatečné množství tekutin, ochlazování těla vlažnou vodou, časté větrání a léky proti teplotě.
Zdroj, foto: Paralen.cz