Detoxikací se myslí celková očista těla, předcházení nemocem, odstranění toxických látek, vypořádání se se zažívacími problémy jako je zácpa, nadýmání, pocit plnosti, předcházení únavě nebo stresu. S detoxikací není dobré začínat, pokud zrovna prožíváte těžké životní období, kdy se více stresujete nebo se potřebujete soustředit (např. rozchod, zkouškové období). Ideální doba je týden až dva.
Začněte u jídla a pítí
Dobré je začít dodržováním správného pitného režimu. Ten dokáže s tělem udělat „zázraky“. Pijte, pijte a pijte. Především čistou vodu během celého dne. Dopomůžete tak vyplavení množství látek, které v těle nemají být. V období detoxikace pijte i 3 litry vody denně. Ráno si do vody dávejte vymačkaný citron. Spravíte si tak zažívání. Káva by se v době detoxikace měla úplně vynechat. Kromě čisté vody je ideální také zelený čaj, který obsahuje rostlinné antioxidanty, napomáhající k celkové detoxikaci a regeneraci.Po správném pitném režimu je také důležité změnit stravovací návyky. Kachnu a svíčkovou si nechejte na jiné období a do svého jídelníčku zařaďte opravdu hodně zeleniny. Především pak listovou (špenát, kapusta…) ta dopomůže tělu zbavit se toxických látek. Další zásadní potraviny by měly být pohanka a jáhly, které budou dobrou zavářkou do polévek, nebo z nich můžete připravit teplé přílohy, kaše nebo studené saláty. Naprosté tabu by v době detoxu měly být veškeré uzeniny, tučné nebo červené maso. Jezte spíše ryby např. pstruha nebo tresku.
Vsaďte na chlorellu
Ideálním doplňkem stravy je chlorella. Ta se začala masivněji používat po druhé světové válce, kdy lékaři hledali vhodný prostředek pro celkovou detoxikaci obyvatelstva v Japonsku. Sladkovodní řasa chlorella patří k zeleným potravinám s velkým obsahem vázaných vitamínů a minerálů. Ze všech potravin obsahuje také největší podíl zdravého chlorofylu a patří k bohatým zdrojům beta-karotenu. Vhodná je také pro lidi, kteří mají bezlepkovou dietu.Při očistě organismu je ze zelených potravin ideální též mladý ječmen. Hlavním detoxikačním orgánem jsou játra. K ochraně jaterních buněk je možné užívat ostropestřec mariánský, například ostropestřecový olej. Na podporu vstřebávání potřebných vitamínů a minerálů i na podporu látkové výměny je možné užívat přípravky obsahující Aloe Vera, například ve formě čisté neředěné šťávy z gelu z vnitřku listů.
Zdroj, foto: Prozdravi.cz