Podle ankety vozí jen 78 procent tuzemských žen své děti vždy v dětské sedačce.
Důvody, proč některé ženy riskují, jsou podle šéfredaktorky Ivony Novotné následující: 14 procent žen nepoutá dítě při jízdě na krátkou vzdálenost, tři procenta dotazovaných pokud dítě pláče nebo protestuje, dvě procenta z důvodu, že se mu v autě špatně spí a dvě procenta dotazovaných uvedlo jako důvod, že vůz není vybaven pásy na zadních sedadlech.
Nejbezpečnějším místem pro umístění sedačky je pak podle zkušeností leteckých záchranářů prostřední místo vzadu, ale jen v případě, že je také vybaveno tříbodovým bezpečnostním pásem.
"Správně upevněné dětské sedačky v posledních letech ročně zachraňují desítky životů ročně. Přesto by si měli rodiče uvědomit maximální odpovědnost za dítě v autě. Cestování totiž není jeho rozhodnutí a proto je vhodné se rozmyslet, zda vůbec musím dítě brát s sebou," apeloval velitel vojenské letecké záchranné služby v Plzni Michal Mareček. Velkou výhodou jsou podle něj i různé DVD přehrávače, které děti během jízdy zabaví a ony díky tomu nevylézají ze sedačky. "Nejdůležitější ze všeho je ale defenzivní jízda a předvídavost," konstatoval zkušený záchranář.
"Z hlediska statistik je bezpečnější, když vůz s dětmi řídí žena," prohlásila Novotná. Z policejních údajů za rok 2007 podle ní jasně vyplývá, že ze všech dopravních nehod zavinily ženy – řidičky jen 16,6 procenta. V případě nehod se smrtelnými následky byl jejich podíl ještě nižší, zavinily jich 9,2 procenta.
Ženy tedy ohrožují život ostatních účastníků silničního provozu méně než muži.