Především intimní partie jsou před škodlivými bakteriemi chráněny mikroorganismy, které jsou ve vzájemné rovnováze. Ale i tato přirozená obranyschopnost může být vlivem mnoha okolností narušena. Nemusí jít vždy o dospělé ženy, ale rovněž i o malé holčičky.
Existují faktory, které obranyschopnost snižují, je to např. v období menstruace, těhotenství a menopauza. Jsou to rovněž i antibiotika, hormonální antikoncepce, stres, strava s přemírou cukru, návštěvy bazénů a delší doba strávená ve vlhkých plavkách, ale i těsné a syntetické oblečení.
Jako prevence působí i nošení prodyšného oblečení a spodního prádla, které neškrtí a pokožka může dýchat. Citlivější ženy mohou reagovat i na silné prací prášky a při depilaci intimních partií. Na trhu jsouintimní pěny a gely, které je možno použít i k depilaci.
Často je diskutovaná i otázka mytí intimních partií. Je dokázáno, že příliš časté mytí mění pH a tím škodí. Důležitá je proto volba přípravků určených k intimní hygieně, která by měla být ženskému tělu přizpůsobena a respektovat jeho pH. Správná intimní hygiena tedy nespočívá v četnosti mytí, které může být i na škodu, ale ve volbě hygienických prostředků.
A jaká je rada na závěr? Na intimní partie nepoužívejte mýdla nebo sprchové gely, ale speciální prostředky pro intimní hygienu.
Zdroj: Gyntima