1. Cena nemusí být vysoká
Jakmile si uděláte na internetu průzkum o cenových relacích slunečních brýlí na kolo, můžete nabýt dojmu, že jde o drahý špás. Není tomu tak vždy. Světoví výrobci brýlí v ceně odrážejí vývoj, marketing a občas i velmi drahý sponzoring nejrůznějších sportovních akcí a závodů. Dejte proto přednost méně známým značkám, které poskytují stejnou kvalitu za výrazně nižší cenu.
2. Skla pro sportovní aktivity
Při výběru brýlí na kolo je potřeba promyslet i to, zda je budete nosit i v lese, kde je stín, nebo jen při jízdě po asfaltu. Vodní hladina, rovný asfalt či skleněné výlohy totiž cyklisty oslepují svými odlesky, které jsou jednak nepříjemné a na druhé straně výrazně namáhají vaše oči. Pro eliminaci nechtěných odlesků si proto nezapomeňte vybrat brýle s polarizačním filtrem.
• Snižují nepříjemné oslnění.
• Zajišťují jasnější vidění a lepší vnímání kontrastu při intenzivním světle.
• Snižují únavu očí způsobenou prudkým a jasným světlem.
• Přispívají k pocitu pohodlí při pobytu na slunci.
• Snižují riziko oslnění, například během řízení.
• Jsou skvělým doplňkem pro outdoorové aktivity a sport.
• Umožňují dobré vidění i ve stínu.
Vychytávka:
Pro lepší stabilitu brýlí na vaší tváři si vyberte sluneční brýle, které mají pogumované postranice, nebo takové, které mají jejich konec zahnutý.
3. Jakou vybrat barvu čoček?
4. UV ochrana je samozřejmostí
5. Jaký rám je nejpraktičtější?
Častou otázkou, kterou řeší cyklisté u slunečních brýlí, je vhodnost typu rámu. Celorámové brýle jsou pevnější, čočky jsou v brýlích tak lépe chráněné. Jsou tak celkově odolnější. Polorámy jsou lehčí a elegantnější. Bez ohledu na rám je však důležité myslet na to, aby brýle na kolo poskytovaly dobré periferní vidění. Zvyšujete tím nejen svoji bezpečnost, ale i bezpečnost druhých.
POZOR! Stačí vám na kolo klasické sluneční brýle?
Zdroj, foto: Alensa