Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Velký roční horoskop na rok 2025Velký roční horoskop na rok 2025 Jarní prázdniny 2025 – termínyJarní prázdniny 2025 – termíny
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 17.01. 2025
Dnes má svátek Drahoslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Jak těžký je život rodičů s dítětem s ADHD

18. 12. 2012 | Nemoci
Mnoho učitelů a rodičů je obeznámeno se situací, kdy je  temperament jejich dětí zbavuje  poslední síly; dítě je vždy aktivní, živé a na cestách. Na jedné straně je zvědavé, životaschopné, aktivní, ale na druhou stranu, když už není poslední, je nepozorné, nesoustředěné na to,  na co  by mělo být. V současné době, s ohledem na takové děti, se více říká, že to může být porucha pozornosti s hyperaktivitou,  dítě trpí i poruchou, syndromem poruchy pozornosti  - známá zkratka ADHD.

ADHD je projevující se vývojová porucha zejména u dětí, ale může přetrvávat až do dospělosti a má nepříznivý vliv na adaptaci těchto dětí a dospělých v jejich každodenním prostředí. Názory odborníků na to se různí, ale souhlasí s tím, že tato porucha má významné biologické predispozice, které v kombinaci se širokou škálou nejrůznějších příčin mohou vést k poruše, kdy jsou poškozeny určité dráhy a centra v nervovém systému. To pak vytváří celou řadu důsledků.

Počet dětí s touto poruchou ve školách a pro učitele těchto dětí se postupně mění, jsou to studenti, kteří potřebují konkrétní a trpělivý přístup. V praxi se setkáváme s tím, že na děti s ADHD je pohlíženo mnohdy jako na zátěž, je potřebné, aby se takovým dětem učitelé věnovali s tím, že je to opravdu potřebné.  Jsme přesvědčeni, že rodiče a učitelé by měli být informováni o tom, jak přistupovat k léčbě, která pomáhá spravovat kritické období vývoje dítěte s ADHD, s cílem zlepšit jejich integraci do prostředí mezi dětmi, zlepšit interpersonální vztah dítěte s rodiči, s učiteli, přáteli a spolužáky.
život rodičů s dítětem s ADHDChci poukázat na skutečnost, že správný přístup a včasné odhalení ADHD má na  dítě a jeho následné cílené terapeutické vlivy, dává dítěti možnost přizpůsobit se pro životní prostředí a řídit zatížení co nejrychleji jak ve škole, tak v  jeho sociálním prostředí, a to i v rodině. S ohledem na výskyt ADHD - globální výskyt ADHD je podle Malé (2004), jak je uvedeno, v rozmezí 3-9 %. Nejčastěji se pohybuje mezi 5-7 % dětí školního věku. Počet dětí s hyperkinetickou poruchou se v 1. třídě běžně pohybovaly od 2 do 10 %, podle kritérií DSM IV dokonce až o 18 %. Výskyt je častější u chlapců než u dívek, nejčastěji označuje poměr 6: 2 (rozsah až 8: 1). V posledních letech studií údaje o incidenci ADHD vznikaly asi u 15 % pediatrické populace. Alarmující je, že stále ještě existují tisíce a více lidí (děti i dospělí), u nichž je diagnostikován  některý z mnoha faktorů, které ovlivňují dysfunkci (například rostoucí nároky na výkon jedince, rostoucí uznání osoby trpící některou z dysfunkcí, podrobnější diagnostické postupy a rostoucí škálu léčebných metod).

Na základě současných poznatků vědy je hyperkinetická porucha ADHD primární biologická dysfunkce centrálního nervového systému. Řada faktorů, které jsou relevantní v etiopatogenéze genetické neurobiological faktory a faktory jsou kritické, vnější prostředí faktory prenatální, perinatální a prvních organických post-natal období došlo k mírnému poškození mozku a vést i k dysfunkci u více mozkových systémů. Jméno ADHD je v současné době preferovanějším, výzva pro lehké mozkové dysfunkce (LMD), porucha pozornosti, poškození mozku nebo hyperkinetickou. Porucha se může projevit v různých stupních závažnosti, podle věku postižených osob, ale také podle podmínek a okolností u dotyčných osob. Je to velmi těžké určit, že dítě skutečně má syndrom, protože neexistují žádné testy, které by prokázaly, že ADHD je na 100 %. Jediný, kdo může symptomy ADHD rozpoznat a určit, je odborník, který má zkušenosti s tímto syndromem dítěte ( psycholog, psychiatr a neurolog). Poruchy patří do třídy chování, které může být šířeji rozlišeno: • specifické behaviorální poruchy, behaviorální účinky endogenní a exogenní, pokrývající vznikající různé faktory na základě stávajících a požadavek na formální slabost a změny v oblasti neurologického postižení centrálního nervového systému. Tyto problémy s chováním podléhají narušení částečných funkcí, které jsou zodpovědné za řízení, regulace, integrace různých projevů v chování jednotlivců, jejichž inteligence není snížena. Příčinou je obtížnost , nedostatečná schopnost sebeovládání a schopnost samostatně ovládat, vážné narušení pozornosti, hyperaktivita. Tito jedinci neví o jejich kontrole chování, zda je anebo ne, což je v konkrétní situaci od nich očekávané.  ADHD porucha pozornosti s hyperaktivitou je zkratka z anglické "Čím", což znamená "porucha pozornosti s hyperaktivitou propojen s". Tento zástupce je často vidět ve společnosti zkratek ADD. Měla by být, však liší se. ADD (pozornost deficit porucha) odkazuje na "nedostatek pozornosti", který je doprovázen hyperaktivitou.

• non specifické behaviorální poruchy – pokrývá podobnou konkrétní poruchu, ale bez symptomaticky organického substrátu, specifické poruchy chování pro sociální interakce mohou být základem nespecifické poruchy chování.
První příznaky však mohou registrovat samozřejmě rodiče nebo učitelé ve školce. Po nalezení syndromů, které by mohly souviset s poruchou, je nutno najít odborníka, který bude moci pokračovat v práci s dítětem. Problémy přicházející s ním jsou nemalé a je nezbytné, aby odborná léčba dětí začala včas, jinak se stav dítěte, jak plyne čas, může  začít zhoršovat. Odborníci se shodují, že hlavním problémem, kterým trpí osoby s ADHD je v tom, že nemohou ovládat své reakce na podněty nebo události a v žádném případě nesouvisí se signály, které děláte. Světlo, neschopnost plánovat a organizovat, vyrušování, zdánlivá neschopnost předvídat důsledky nerovnováhy, absolutní pochází z primární emise, což je neschopnost vytrvat. Hlavní problém s ADHD je relativní neschopnost zdržet se reakce na cokoliv, která je v každém, vzhledem k době nejzajímavější nebo nejatraktivnější. K popisu poruchy ADHD se v minulosti používaly různé názvy, například: hyperkinetická reakce, hyperkinézia, lehké mozkové dysfunkce (ĽMD) a další.
ADHD lze popsat jako vývojovou v takové míře poruchy pozornosti a hyperaktivity, charakteristika, která neodpovídá věku dítěte a jeho impulzivitě. Problémy jsou chronické, nevysvětlitelné, neurologické, senzorické nebo motorické postižení, na základě mentální retardace nebo vážných emocionálních problémů.

Porucha, to označení je hyperkinetické – tam, kde jsou jsou splněna kritéria pro obě poruchy hyperkinetické, tolik pro poruchy příjmu potravy, chování.
Dělíme na následující typy: • typ poruchy s převahou pozornosti – s dominantní nesoustředěností. Jestliže 6 nebo více příznaků je nedostatek koncentrace (ale méně než 6 příznaků hyperaktivita impulzivnosti) přetrvává déle než 6 měsíců. Tento typ je také přidán (pozornost deficit porucha) nebo pozornost
s převahou hyperaktivita a impulzivity typ -Jestliže 6 nebo více příznaků, hyperaktivita impulzivnosti (ale méně než 6 příznaků nedostatku koncentrace) přetrvává déle než 6 měsíců.
• kombinovaný typ -Jestliže 6 nebo více příznaků hyperaktivita, nedostatek koncentrace a 6 nebo více příznaků trvají déle než 6 měsíců impulzívnosti. Je to nejběžnější typ ADHD u dětí a dospívajících.
Porucha pozornosti s hyperaktivitou se vyskytuje u dětí od raného dětství, školka a škola, v tomto prostředí jsou ale projevy nejvíce jasné a lze se setkat s poměrně přísnými limity co je a co není povoleno. Jednou z podmínek pro přizpůsobení k takovému prostředí je schopnost dítěte pracovat v týmu. Hyperaktivní děti v týmu nejsou populární. Nevýhodou těchto dětí je snížená tolerance na stres. Tyto děti reagují na konfliktní situace, jejich chování bývá nepředvídatelné, impulsivní, zkratové (chybí schopnost sebeovládání ), jsou  podrážděné a náladové. Tyto vlastnosti se projeví v souladu s pravidly hry, pro jiné dítě je nahodilé. Pro děti je to těžko pochopitelné, nálady přítele, když se nic zvláštního nestalo. Rysy vrstevníků s hyperaktivními dětmi odrazují přátelství.
Nesplnění normy, děti s ADHD, sociální dodržování kázně, je hlavní překážkou k mírovému přizpůsobení se prostředí. Jsou to všechny možné  důsledky odsuzující ze strany učitele. Učitelů vnímání dětí s ADHD je zátěž, stále si stěžují, jsou o jejich zkušenosti a záleží na tom, kdo jsou a pokusit se vzít s sebou co nejvíce a dokázat to. Hyperaktivita je těžké břemeno dítěte, zejména proto, že vedlejší důsledky, například nízké vážnosti, sebevědomí a mnoha dalších (Tyla, Tylová-2003).
Kromě problémů v chování děti s ADHD mají problémy  selektivní, aby zvládly své znalosti, tyto děti se snadno rozptýlí a nejste schopni mnohokrát dokončit začatou práci. Práce je povrchní a často se dělají nesmyslné chyby. Děti často mluví, vyhrkují, vyrušují, jaké pružiny na mysli, ostatní přerušují a skáčí do řeči, provokují ostatní, že model a řeč na něj jsou upozorněním. Gandelová (2007, s. 16) naznačuje, že dopad ADHD na školní výkon a chování dítěte: • "obvykle pozorováno značné disproporce mezi úrovní školní výkon a úroveň IQ, emoční nestabilita, afektivní chování, • • porušení kázně, sebeovládání, bezohledné jízdy, • nízká úcta, problémy v organizování jejich činnosti, k zastavení ztráty věci, zapomínání, povinnosti, • pomalé tempo práce."
Podle nejnovější verze diagnostiky duševních poruch jsou tři vzory chování varování: • Hyperaktivní/impulsivní ADHD děti jsou neustále "nahoru a běh". Uhánějí po třídě a ještě se dotýkají věcí, mluví bez ustání. Sedět klidně u večeře je pro tyto děti při jejich aktivitě  těžké břemeno. Jsme stále na místě, zatímco všechno kolem mě se vrtí v dětské stoličce.  Hyperaktivní/impulzivní děti se cítí velmi neklidné a nervózní, uvnitř mají potřebu být neustále hlučné a chtějí udělat několik věcí najednou. Ony nemohou klidně čekat ve frontě. Často ostatní děti zasáhnou, nebo jsou schopny zasáhnout další dítě při zmocnění se hračky, když jsou naštvané. Malé děti raději dělají hyperaktivně/čelní okamžik věci, které se okamžitě, ale s minimálním efektem z činností, které vyžadují větší úsilí, ale s odměňujícím v konečném důsledku později.

• Hyperaktivní/neklidné děti mají časté nepokoje v rukou a nohou, neustále pobíhají, nejsou schopny sedět na jednom místě.
• Hyperaktivní/nepozorné děti jsou roztržité a jejich mysl je irelevantní, dojmy a zvuky vyčerpaná. Nebudou poslouchat příkazy učitele. Nemusí být schopny dokončit jeden úkol hned za druhým,  a také není dokončení... bude inspirovat. Často zasněné, často zmatené, pomalu přemýšlí a jsou apatické. Tyto děti jsou schopny sedět tiše a klidně, a dokonce se může zdát, že normální "práce". Ne vždy mají problémy s častou impulzívností deficit hyperaktivity, nesmějí mít  problémy s vytvářením sociálních vztahů. Problémy dětí z ADHD, kde je složka jen nedbalost, podtrženo, jeho okolím jsou často přehlíženy.

Odborníci se shodují, že se impulzivnost s velmi znepokojivé příznaky už označuje, úzce  se sociální maladaptací. Tam je nedostatek tisku a zpracování pulsů. Je vyjádřena v oblasti motorické, hyperaktivita, emoční výbuchy, náladové a zlostné zvraty. V oblasti kognitivní manifestů dítě a ve stejném čase směr nedbalosti zbrklost. V oblasti sociální péče dezinhibicí a maladaptacií, projevuje se sníženou schopností vytvářet přátelské vztahy a udržet přátele. Pokud bychom měli říkat velmi jednoduše, dítě s ADHD "v první řadě je to – a potom myslí." Dítě jako by se nemohlo poučit z trestu, selhání, zranění, špatné zkušenosti.

Pro děti, které mají pozornost deficit porucha (ADD) nebo deficit poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD), je typický prvek, když je konfrontováno s některými problémy, prudce reagují, jsou  nevypočitatelné. Mají vztek a velmi rychle explodují. Rodiče jsou často zmatení a rozzlobení, vyčerpaní.
Zorklerová (2004) je toho názoru, že rodiče často mohou oprávněně cítit, že se snaží doslova dělat všechno, jen aby se dítě chovalo lépe. Skutečností však je, že vztahy mezi jednotlivými členy i ve většině nejtrpělivějších a nejvíce klidných rodinách mají tendenci přijímat mimořádné napětí.
Děti s ADHD často potřebují spát méně než ostatní, s tím výsledkem, že jsou všichni chronicky unavení, a rodiče mají málo času na sebe. Děti jsou stále aktivní, je pro ně charakteristické, že neustále mluví, hluk, pohyb, bojují, je také ničení hraček a věcí. Autor uvádí, že dalším, často se vyskytujícím problémem v rodinách s dítětem s ADHD, je sourozenecká rivalita. V těchto rodinách to může být zesilováno přítomností ADHD. Normální děti mají problém vyrovnávání se s faktem, že se na stejné úrovni nespolupracuje s nimi, zničení jejich věcí, mohou předpovědět, ani na chvíli není klid a oddech.
Při vstupu do školy sama adaptace dítěte bývá obtížná, protože to vyžaduje dodržování stejné zásady  a postupy. Neschopnost splnit sociální standardy a kázeň dětí s ADHD je velkou překážkou. Děti s ADHD jsou méně populární, protože reagují impulzivně, je zkratové, jejich chování bývá charakterizováno jako nepředvídatelné.
Pro rodiče a lidi, kteří s nimi pracují, je nutné si uvědomit, že se jedná o zdravé děti, které mají zvláštní potřeby, proto potřebují zejména hluboké pochopení. Také je třeba vědět, co za příznaky dítěte předcházejí citovému konfliktu. Důležitým ukazatelem je výraz obličeje, tam je rostoucí frustrace a odráží se neschopnost zvládnout situaci. Dítě potřebuje povzbuzení k aktivitám, kterým věnují svou pozornost a velmi důležitá je trpělivost. Děti s ADHD mají různé problémy a nedostatky, které vedou k vážným problémům, nejen jim, ale i lidem kolem nich.
Děti s ADHD jsou často traumatizované ze společenských vztahů a své * ní kondenzátu *. Sebeobrazu přijetí sebe a ostatních nevadí, může vést k psychickým obtížím. Autor uvádí, že pokud chceme pomoci dítěti s ADHD zlepšit kvalitu svého života, nejen empatie je třeba všude kolem něj, ale také snaha pochopit příčinu jeho chování. Zvláště důležité je podle jeho názoru vědět  a reagovat správným způsobem ve vhodnou dobu, což vyžaduje značné úsilí a zapojení učitele a rodičů. Mnoho dětí s ADHD má potíže s dětmi stejného věku, ale je vhodné věnovat se výcviku v sociálních dovednostech, takže dítě je stále v pořádku pro jejich regulované chování s ohledem na ostatní děti a k posílení jejich schopnosti a sebeovládání je prostor komunikovat s ostatními.  Negativní postoj k dítěti je vlastně ničení úcty a důvěry. Mají pravomoc, aby mu dali pocit, že nic nedokáže a nebude muset být neschopný a k ničemu, že  trpí méněcenností  a  komplexy.  Důležité je požadované chování, motivace, pozitivní posilování komplimenty. Důležité je vytvořit klidné, citové prostředí pro dětí s ADHD na domácí. Pod ním je možnost ukázat lásku k dítěti, že musí cítit, že ho milujeme i přesto, že někdy velmi neposlouchá. Důležité je nepostihovat neláskou dítě. Dospělý by měl být klidný a vyrovnaný i v napjatých zasedání afektivní situací. Nervozita na dítě se přenáší s sebou  a situace se zhoršuje. Klidný a vyrovnaný postoj je příkladem pro dítě, jak se chovat nejpřesvědčivěji v takových situacích. Láska a mír je základem pro další vzdělávací praxi. Hučík (2010) uvádí následující zásady pro práci s dětmi s ADHD: • objednávka druh poskytovat přístup k dítěti musí být v rovnováze s dodržování určitého řádu. Dítě se musí naučit, že jejich osobní zájmy a potřeby musí být zarovnány k potřebám a požadavkům, někdy. Mělo by mít pravidelný režim dne, někdy se stereotypy. To by mělo vědět, co se od něj, což mu slovo odpovídající a jasným způsobem očekává. Pravidla by měla být jasně definovaná, aby dítě znalo, když je potíž a když nechce být ve zmatku. Svět dítěte by měl být transparentní a jasně organizovaný. Pořadí je důležité vzhledem k tomu, že u dítěte se minul jeho "jednací řád, dítě má často Posel a tak se on a vše ostatní vypadá chaotické.
• Konzistence toho pravidla, které jsme si stanovili, je nutno striktně u dítěte dodržovat.  Nutná jsou vlastní, tichá, nedirektivní. Vyplatí se jednat laskavě a trpělivě. Častějším a nenásilným řízením nám umožňuje řídit dítě a pak není třeba automatizovat činnosti nezbytné tak často.
• Sjednocení vzdělávání – jednotná vzdělávací práce v rodině, ale i ve škole. Pokud jeden z rodičů není konzistentní a druhý, jeden volá a ostatní, to, dítě je  zmatené a výsledek je, že se naučí využívat slabšího rodiče nebo neposlouchá  jednoho z nich. Neméně důležité je sjednotit vzdělávací praxi se školou, pedagogové často přispějí k výchově rodičů praxí. Je vhodné probrat s rodiči práci s dítětem a vzdělávacím stylem zabránit procházení vzdělávací principy používané. Nejednota ve školství se nevyplácí, dále prohloubí problémy dítěte.
• Zaměřit se na význam jeho osobnosti, to je důležité, odhalit oblasti, v nichž je dítě úspěšné a které mají za cíl. Umožnit mu, aby prožilo úspěch a nešetřit pochvalou. Správné chování odměnit pochvalou, někdy dát malou odměnu, umožňujeme vše. Negativní chování ignorujeme, spíše pochválíme to, co dítě dělá správně. Nejlepším způsobem je zamezení negativních projevů a předcházet jim.
• Řídit veškeré aktivity dítěte a přísun dostatečného stimulu dětí s ADHD bývají většinou stále aktivní, velmi dojemné, plné energie. Násilné potlačení této energie umí ublížit dítěti. Zvýšená aktivita dítěte se projeví v jiných časech, v jiné situaci. Podle Jucovičovej a Žáčkovej (2003) poskytování adekvátních podnětů platí nejen pro vzdělávání, ale také pro vzdělávání – v iniciativy zahlceného dítěte, které si hrnou ze všech stran, počet příkazů a zákazů, které jsou často nejasné tam, kde je chaos a nevyzná v nich, takže znovu, je tu stále možnost afektivní reakce negativní chování.
Vzdělávací odměny a tresty by měly být vhodné pro osobnost dítěte a jeho věku. Protože osobnost dítěte obvykle vyspívá, a jak je starší, stane se věk dítěte v oblasti vzdělávání velmi důležitým faktorem. Malé dítě můžeme odměnit sladkostí, když je statečné u lékaře, ale starší dítě tento kompliment nepovzbudí.  Je pravda, nicméně, že jako věku dítěte tratit na efektivitu vzdělávacích zdrojů, které jsou vázány na určitý druh fyzických pocitů (příjemné nebo nepříjemné). Těm, které jsou však více duševní povahy (chvála, ocenění, vyjádření spokojenosti, napomenutí, rozhovor, vypeskování, projevy nespokojenosti). Výukové zdroje by měly být pro dítě vždy srozumitelné, zejména trest. Dítě nesmí být potrestáno za tajemnou vinu,  o které  neví, vinu nechápe, musí vždy vědět, proč je potrestáno. Sada vzdělávacích zdrojů by měla být bohatá a členitá. Poplatky a sankce, aby se zabránilo opakování stejného postupu stojí. Pokud rodiče dítěte reagují stejným způsobem jako pro každý čin a jejich vyjádření spokojenosti je diferencované a stupňované, a ne je že celé vzdělání uvést tuto jednoduchost. Proti tomu, co je stereotypní, opakovaná pozornost rychle ochabuje.  Nezapomínejme, že i u poplatků a sankcí se nesmí přehánět. Pokud se začne s příliš silnými nebo jsou příliš silné sankce, u odměny není možné, co se stupňovat. Není možné odměnit dítě, které má všechno a nic si nepřeje. Pro dítě, které dostává mnoho cenných darů, je pak obyčejný dar jako by odměna nebyla, brát v úvahu, co je navyknuté, je to pod jeho úroveň. Konzistence v tresty a odměny musí být. Nesoulad způsobuje zmatek pro dítě.
Odborníci se shodují, že režim dne, nebo pravidelný denní program pro problémové dítě s ADHD je zásadní. Také v praxi může být vidět, že takové dítě je více jistější, pocit mít chaos, myslí si, že má věci pod kontrolou. Dítě s ADHD nemá takový pocit, když ho něco překvapuje. Je-li to možné předpokládat, kdy bude vstávat, kdy vzít své oblíbené činnosti, když večer možná půjde spát, bude schopno předvídat, co se stane a začne měnit přístup samo. Proto je důležité si uvědomit, že pravidelný režim sníží jeho obavy a zmatek a umožní mu dát energii do dalších oblastí.


Petra76 - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 



Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Za dob totality se o tom nevědělo. Maminka byla prodavačka v krámku ,chodila domů v sedm. Já se o své poruše dověděla v dospělosti na magnetické rezonanci,mimo jiného. Tenkrát se se mnou nikdo nemazlil. Ve druhé třídě mi umřel tatínek a moje,,nevydržení v klidu hodinu,, bylo k zbláznění. Vážně mi unikala matematika, už v první třídě na konci jsem nechápala. A přitom šlo o to, jen to obrazně, obrázkem vysvětlit. Ujalase mě dodnes moje nejlepší kamarádka a s matemtikou mi pomáhala. Já ji s češtinou a později se slohy. Usměrňovala můj neklid tím, že jsem obracela pozornost na ni, Odpoledne po úkolech jsme ,,lítali,,se psem, hráli s partou míčové hry, dělali jako hru matematiku. Nejraději záhadné úkoly navíc. Díky kamarádko, brzy se uvidíme.Dostali jsme se obě Smajlíkna střední se zaměřením.
Obrázek uživatelky
profil
Máme 8letého syna s touto diagnozou a je to někdy "fuška". Je neustále v pohybu, upovídaný a bez pudu sebezáchovy. Vydržet s takovýmto dítětem v klidu je dost těžké a i když to vím, tak se mi stává, že se nechám unést, na syna křičím a pak mě to mrzí. Ale hlavní je, že je jinak zdravý. Tyto děti mají často nadprůměrný intelekt, ale jelikož neudrží pozornost, jejich výsledky intelektu neodpovídají a jsou považovány za "hloupé". Když někdy nedostanou domácí úkol, tak mi vždycky spadne kámen ze srdce, protože udržet ho u nich a přinutit ho, aby je dodělal, to dá mnohdy velkou práci. Obzvlášť když ho přivedu z družiny až pozdě odpoledne.
Obrázek uživatelky
profil
ráda jsem si článek přečetla...dříve se to neřešilo, myslím,že můj syn 28let byl taky ADHD..těžko se soustředí do dnes,,a stále nemá čas,spěchá
Obrázek uživatelky
profil
kdo nezažil, neuvěří
Obrázek uživatelky
profil
to doma, se vším souhlasím, dnes je mu 18 je ve třeťáku umělec.kovář, šikulka, už to není zakřiknutý chlapec,ale je úterý tento týden podruhé zaspal a protože dojíždí, tak se právě vrátil, neb mu ujel autobus. Jdu do práce, abych s ním nemusela mluvit,určitě bych křičela. Hezký den
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles