V teplých měsících se vyvarujte kořeněným a příliš sladkým vůním, které v teple ještě více naberou na své intenzitě a mohou být nepříjemně silné. V létě se hodí nosit lehčí verze vašich oblíbených parfémů. Přednost dávejte toaletním nebo kolínským vodám, které obsahují pouze 4 až 8 procent vonných látek, zatímco parfémová voda obsahuje až 15 procent.
Navíc silné vůně mohou při střetu se sluníčkem vyvolat nepříjemné kožní reakce v podobě pigmentových skvrn. Ideální je zvolit voňavý koktejl ze svěžích citrusů, květin nebo exotického ovoce. I lehké toaletní vody raději nanášejte v létě na místa, kam se sluníčko nedostane, např. za uši nebo do vlasů, kde se vůně krásně rozvine.
Při výběru si dopřejte dostatek času
Nákup parfému není jako kupovat běžnou kosmetiku. S výběrem není nutno spěchat. Je dobré se vždy porozhlédnout po širším výběru vůní. Zkuste parfumerie nebo známé a u nich naberte inspiraci. Vzhledem k tomu, že parfémy voní na každém jinak, je nejlepší vyzkoušet je doslova na vlastní kůži, takže zapomeňte na papírové tyčinky. Pokud však dáváte přednost aplikaci parfému na oblečení, potom to budete mít o něco jednodušší. Čím delší je však váš seznam, tím více času bude třeba.V jeden den se nedoporučuje zkoušet víc než tři až čtyři vůně, další už vaše čichové ústrojí nerozliší příliš dobře. V dobrých parfumeriích vám nabídnou dózu se zrnkovou kávou. Když k ní přičichnete, aroma kávy vůně ve vašem nose se zneutralizuje a vy tak můžete pokračovat ve výběru. Dobré je také zkoušet voňavky po ránu, kdy jsou vaše čichové buňky „ve střehu“ a nejsou unavené po celém dni. Vůně je velmi osobní věc a při její koupi byste se měli řídit pouze sami sebou, takže na nákup parfému vyrazte raději o samotě. K parfému je dobré si dokoupit i tělové mléko a sprchový gel stejné značky a řady.
Parfémy také nikdy nenechávejte na slunečném místě, zničí se tak rychleji vonné složky. Nejlepší je skladovat v původních krabičkách na místě, kde je cca 20 stupňů.
Zdroj, foto: Vivantis