Málokdo se vyžívá v mytí nádobí, v drhnutí připálených hrnců a odmašťování pánviček. Myčka na nádobí se stala za poslední roky hitem domácností a tak už nemusí docházet k hádkám, kdo z rodiny se nevábné činnosti ujme.
Správný výběr myčky na nádobí
Nejdůležitější bude před výběrem myčky zjistit, zda se vůbec někam vejde. Výrobci si jsou vědomi stísněných podmínek některých domácností, proto si v současnosti můžete vybrat nejen z volně stojících myček, ale i vestavných a stolních myček. Myčky na nádobí především seženete o šířce 45 cm a 60 cm.
Nakupujte je u
autorizovaných prodejců, jen tak si zajistíte záruční a pozáruční servis bez
problémů. Využít můžete také různé porovnávače cen a parametrů myček, které vám pomohou s výběrem správného modelu.
Vyplatí se myčka na nádobí?
V současných myčkách můžete ušetřit až 60 procent vody oproti mytí ve dřezu. Jedno umytí v myčce si vystačí s deseti až dvanácti litry vody. Navíc čas můžete věnovat něčemu zábavnějšímu a pokožka na rukách si oddechne od saponátů. Horší je to se spotřebou energie na ohřev vody, té se spotřebuje celkem dost. Ovšem i výrobci samozřejmě zkoumají, jak by myčky vylepšili a zatím lze zrušit funkci závěrečného horkého oplachu. Je potřeba myčku maximálně využívat a pokaždé ji co nejvíce zaplnit. To vyžaduje i dostatek nádobí v kuchyni a více členů v domácnosti, abyste nezůstávali bez nádobí. Pokud se myčka nevyužívá denně, měla by být pořádně zavřená, aby se uvnitř drželo vlhko a zbytky jídla na nádobí nezasychaly.
Co všechno může jít do myčky?
Pokud plníte myčku nádobím, dbejte na to, aby bylo těžké nádobí dole a lehké nahoře. Správné rozložení zvýší účinnost, např. je dobré střídání velkých a malých talířů kvůli lepší přístupnosti vody. Do myčky nevkládejte měděné, hliníkové, zinkové a stříbrné nádobí. Dále tam nepatří hrnce a pánve s teflonovýcm povrchem, dřevěné věci – prkýnka, vařečky, kvedlačky a ani nože s dřevěnou rukojetí, rovněž nádobí se zlatými proužky a ozdůbkami. Papíry a etikety z nádobí odstraňte!
ChytráŽena.cz