Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Velký roční horoskop na rok 2025Velký roční horoskop na rok 2025 Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Jarní prázdniny 2025 – termínyJarní prázdniny 2025 – termíny
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 27.01. 2025
Dnes má svátek Ingrid
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Naše babičky věděly jak si uchovat zdravé srdce

20. 03. 2009 | Péče o tělo
Jakkoli by bylo pošetilé zříkat se výhod a možností moderní medicíny, zvláště v oblasti prevence se občas vyplatí zastavit a ohlédnout se dozadu, do starých, „primitivních“ časů. Tehdejší rady pro udržení dobrého zdraví jsou překvapivě podobné těm dnešním, jen vyjádřené starším, mnohdy jadrnějším jazykem. Tělesná námaha a střídmost v jídle, případně doplněná o léčivé účinky některých bylin, představovala základní léčivý předpis na zdravé srdce po celá staletí.

Léčivé byliny na podporu správné činnosti srdce a cév

Rostliny, které působí příznivě na srdce a cévy, mají mnohdy podobné účinky. Pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi, rozšiřují cévy, snižují krevní tlak, působí jako antioxidanty. Zpomalují kornatění tepen (aterosklerózu), čímž usnadňují srdci práci a zároveň zlepšují i jeho zásobování kyslíkem. Mezi rostliny, u kterých jsou blahodárné účinky na srdce již dlouho známy, patří například:


Česnek kuchyňský – především díky látce allicinu, které obsahuje hojné množství, působí česnek příznivě na srdce a cévy. Snižuje krevní tlak a vhodně upravuje poměr mezi HDL a LDL cholesterolem.

Jmelí bílé – známá parazitická rostlina působí blahodárně na celý krevní oběh. V lékárnách je možné vybírat ze širokého sortimentu čajů, za léčivým účinkem jmelí rozhodně nemusíte šplhat po výškách. Pro výrobu léčivých čajů se užívají jen zelené části této rostliny, bílé kuličky jsou jedovaté!

Hloh obecný – také přípravky z hlohu představují povzbuzující vzpruhu pro slabé a unavené srdce. Užívají se při nízké výkonnosti, dušnosti nebo poruchách srdečního rytmu při tělesné zátěži. Hloh rovněž snižuje vysoký krevní tlak.


Životospráva ověřená staletími – střídmost a tělesná námaha
Nejen naše babičky či prababičky, ale už i ve starém Řecku dobře věděli, že zdravé srdce i celé tělo pomůže udržet střídmost v jídle a dostatek pohybu. Takřka odvěkou moudrost dokládají přísloví nejrůznějších národů, která se někdy připisují legendárním starověkým lékařům, řeckému Hippokratovi a arabskému Avicennovi.

ZDROJ: Kardiochirurgie.cz

DanielkaZ
ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
len určite v tom nemali problém so stresmi
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles