Určitě to znáte. Ráno spěcháte, oblékáte si sukni, když v tom zjistíte, že vaše nohy zdobí nevzhledné černé štětinky. Musíte se jich zbavit, což vám zabere několik drahocenných minut. Do práce přicházíte pozdě, s oholenými nohami, na kterých však v závěru dne bude opět strniště. A na druhý den vás to čeká nanovo.
Tohoto problému vás snadno zbaví epilátory s funkcí IPL, které fungují na bázi intenzivního pulzního světla. Zábleskem epilátoru proniká světlo chloupkem, čímž se zahřeje melanin na vysokou teplotu. Tím dojde k jeho zneaktivnění, a poté v průběhu několika týdnů k vypadnutí. Zhruba po 12 týdnech pravidelného ošetřování byste již měli pozorovat výrazný úbytek chloupků v ošetřovaných oblastech, zbylé chloupky budou jemnější a světlejší.
Následně se můžete pustit do udržovací fáze, kdy jej stačí používat zhruba 1 za měsíc anebo dle individuální potřeby.
Jak se IPL epilátor používá?
Je to jednoduché. Jen vždy dodržujte pokyny výrobce.
2. Po oholení vyberte nástavec vhodný na konkrétní část těla, kterou chcete epilovat.
3. Jakmile epilátor zapnete, zvolte si intenzitu záblesků nebo to nechte na senzoru, který vše nastaví sám podle odstínu vaší pokožky a chloupků. A pak už můžete začít.
Hlavně opatrně!
IPL epilátory nejlépe fungují na světlé pokožce s tmavými chloupky. Pro lidi, kteří mají světlé, rezavé nebo šedivé ochlupení by nemusely mít kýžený efekt. Rozhodně se ale při IPL epilaci vyhněte oblastem na těle, kde máte pihy, tetování, vousy a sliznice jsou také tabu. V těchto partiích hrozí riziko popálení. Jinak s IPL epilátory můžete ošetřit prakticky celé tělo - oblast bikin, nohy, ruce, podpaží i obličej, avšak IPL epilátorem nemiřte nad lícní kosti a vždy se před použitím nezapomeňte oholit.
Hladká pokožka bez bolesti
Doby, kdy se ženy, které zatoužily vyzkoušet IPL metodu, obávaly bolesti, jsou už dávno pryč. Tento způsob epilace zvládne každý v pohodlí domova. Máte-li pokožku jakkoli podrážděnou, odřenou nebo třeba trpíte nějakým zánětem, s epilací tohoto typu počkejte, až budete zase fit. A nezapomeňte, že po epilaci byste pokožku neměli vystavovat sluníčku. Pokud tedy chcete být sametoví už přes léto, začněte s epilací na jaře nebo ještě dřív.
Boříme mýty
1. Chloupky vám už nikdy nenarostou zpátky
To, bohužel, není pravda. Chloupky se vždy navrátí, protože IPL epilace nepůsobí na kořínky. Můžou být ale slabší a případně vám mohou začít samy vypadávat. Každopádně je dobré ze začátku epilovat opravdu poctivě, pravidelně a často. Časem se vám aktivní start vyplatí a budete moct hladkou pokožku epilací udržovat jen jednou za čas.
2. Za IPL epilátor utratíte majlant a sežere vám to horu času
Samozřejmě za IPL epilátor budete muset zaplatit jednorázově určitou sumu. V dlouhodobém horizontu se však tato investice vyplatí. Představte si, kolik návštěv kosmetického salónu byste museli absolvovat, abyste byli spokojeni s výsledkem? Navíc pokud si domů pořídíte vlastní IPL epilátor budete ho moci využívat kdy se vám zamane a nebudete muset nikam docházet a složitě ladit termíny s kosmetičkou. Kvalitní domácí epilátory navíc disponují vysokou kapacitou žárovky, a to až 600 000 záblesky, což znamená, že by měly vydržet i více než deset let. Počáteční investici můžete snížit i sdílenou investicí a pořídit si jej „na půl“ třeba s kamarádkou.
3. Rakovina, neplodnost a další
Testy nikdy neprokázaly jakoukoliv závadnost IPL epilace na lidský organismus. Každopádně jako těhotné nebo kojící byste se měly tomuto druhu odstraňování chloupků vyhnout. Nikdo totiž ještě testy tohoto druhu neabsolvoval, proto používání přístrojů v tomto období není výrobci doporučeno.
4. IPL epilace není určena pro muže
Zdroj, foto: TrueLife