Velký roční horoskop na rok 2025Velký roční horoskop na rok 2025 Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Jarní prázdniny 2025 – termínyJarní prázdniny 2025 – termíny
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 22.01. 2025
Dnes má svátek Slavomír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Není peeling jako peeling Omlaďte zase o rok starší pleť

3. 02. 2016 | Krása
Akné, hyperpigmentace či vrásky. Chceme vypadat lépe, ale krémy nejsou samospasitelné a ani kosmetička nepřináší výsledky. Co s tím? Ideálně zajít za odborníkem, tedy v tomto případě za dermatologem. Nejenže co nejpřesněji určí konkrétní problémy a jejich příčiny, ale zejména může doporučit adekvátní řešení, tedy předepsat vhodnou kosmetiku na domácí použití, aplikovat kvalitní lékařský chemický peeling s obsahem účinných ovocných kyselin.

Proč právě chemický peeling od lékaře a ne kosmetičky?

Chemických peelingů je na trhu několik, ale ne všechny jsou lékařské a prověřené. A tak se objevují případy, které jméno chemického peelingu aplikovaného dermatologem poškozují. Pochopitelně je rozdíl i mezi peelingy. Jeden ze zásadních rozdílů je v hloubce provedení chemického peelingu. Kosmetička může provádět pouze povrchové s použitím nižších koncentrací ovocných kyselin resp. AHA kyselin. Naopak hlubší jsou pak záležitostí  v tomto směru proškoleného lékaře, dermatologa. Hlubší bývá více účinný a obvykle přináší rychlejší výsledky.

chemický peelingPřestože se může zdát, že návštěva u lékaře si žádá náročnější zákrok, v případě chemického peelingu se není čeho obávat. Jde o běžnou proceduru, kterou se snaží dermatolog přizpůsobit individuálním potřebám pokožky. Ideálním obdobím na chemický peeling je podzim a zima a časné jaro, kdy intenzita slunečního záření není tak silná. Chemický peeling provedený dermatologem je téměř bezbolestný a účinný. Aplikací chemického peelingu se postupně odlučují buňky povrchové vrstvy kůže (odtud název peel = loupat) a jsou nahrazovány čerstvou svěží vrstvou buněk. Pleť vypadá mladší a zářivější. V estetické dermatologii je chemický peeling jeden z nejčastějších neinvazivních zákroků. Využívá se při řešení pigmentových skvrn, pomáhá ale i při terapiích aknózní a problematické pleti. Zároveň má omlazující a vyhlazující účinky. Zjemňuje hrubý povrch pokožky, stahuje široké póry a vyhlazuje jemné vrásky.

Naše kůže je na povrchu tvořena několika vrstvami rohových buněk, takže může působit mdlým dojmem. Proto je třeba se jich pravidelně zbavovat, aby se na povrch dostaly ty mladší a lépe vypadající. Výměna buněk trvá 28 dnů, ale přirozená regenerace se s věkem prodlužuje. Dobře provedený lékařský chemický peeling ji může „nakopnout“ k větší aktivitě, proto by měl být součástí běžné dlouhodobé péče o pleť. Navíc takto ošetřená pokožka lépe přijímá účinné látky z aplikovaných krémů a sér. K provedení chemického peelingu se nejčastěji používá kyselina glykolová. Cíleně můžeme doplnit aplikací kyseliny citronové, která účinkuje na nežádoucí pigmentové skvrny. Nejvyšší dostupná koncentrace je 70% kyselina glykolová, která se v kombinaci s kyselinou mandlovou hodí pro ošetření problematické pokožky. Kyselina mandlová totiž jednoduše prostupuje do mazových žláz, kde omezuje tvorbu mazotoku a navíc působí antibakteriálně, což je příznivé pro aknózní a hrubší pleť s nerovnostmi.

Hloubka provedení chemického peelingu, resp. jeho účinnost, závisí na výběru látky, koncentraci, výšce pH, délce působení a četnosti jeho opakování. Ačkoliv existuje několik typů chemického peelingu, dnes provádíme pouze povrchový až středně hluboký, který prokazatelně aktivuje produkci kolagenu a přirozených výplní pleti, zlepšuje její elasticitu a podporuje novotvorbu buněk.
Vzhledem k tomu, že se jedná o lékařskou proceduru, je třeba se na ni doma důkladně připravit s pomocí doporučených přípravků s obsahem ovocných kyselin.

Co vás čeká? Chemický peeling zvládnete přes obědovou pauzu

Zpravidla neočekávejte ošetření chemickým peelingem při úvodní návštěvě dermatologa. Pleť je třeba důkladně diagnostikovat a pomocí vhodných kosmetických přípravků na domácí péči ji nachystat na zákrok. Po zhruba 1 – 2 přípravných týdnech přichází na řadu samotný zákrok v ordinaci. Pleť je důkladně očištěna, speciálními přípravky je sjednoceno její pH. Poté můžeme přistoupit k provedení samotného chemického peelingu na pokožku, tj. k aplikaci kyseliny glykolové případně v kombinaci s kyselinou citronovou nebo mandlovou, které se nechají několik minut působit. Výběr látky, její koncentraci a délku působení určuje lékař podle aktuálního stavu pleti. Proto vždy preferujte ošetření zkušeným odborníkem, vyhnete se tak případným komplikacím.chemický peeling
Kyseliny se následně zneutralizují, tedy se ukončí jejich působení a samotný zákrok je téměř hotový. Pokožku pak ošetříme zklidňujícím sérem, hydratačním krémem a hlavně krémem s ochranným faktorem. Nejvhodnější jsou ty s minerálními filtry a ochranným faktorem minimálně SPF 50. Na rozdíl od krémů s obsahem filtrů chemických jsou šetrné k citlivé pleti, působí totiž jako zrcátko a UV záření odráží. Chemické filtry fungují na základě reakce, kdy je UV záření eliminováno na povrchu kůže, což může pleť iritovat. Pokožka může být po zákroku začervenalá, a to by mělo ustoupit do dvou až pěti dnů. Pote se kůže může začít jemně, skoro neznatelně olupovat, což trvá zhruba jeden týden. Je dobré si zákrok naplánovat například před víkendem, který strávíte v klidu doma. Alespoň na měsíc zapomeňte na solárium či dovolenou u moře. Nejlepší čas na podstoupení lékařského chemického peelingu je proto období od září do poloviny dubna, kdy je intenzita slunečního záření poměrně nízká.

Chemický peeling je výbornou první volbou předtím, než se rozhodnete pro rozsáhlejší a komplikovanější zákroky omlazení pleti. Je téměř bezbolestný a v rukou zkušených odborníků velmi účinný.

Vlastní procedura trvá okolo půl hodiny, ale vždy záleží na odpovědi pokožky na účinnou látku, to je opět různé. Vzhledem k individuálním potřebám pokožky, je třeba počítat, že by se zákrok měl opakovat, většinou jde o 3-6 sezení. Efekt a výsledky poté bývají dlouhodobější, ale je třeba si uvědomit, že je nelze přesně časově vyhodnotit. Efekt může být po jednom sezení, v jiných případech to bývá až po několikerém opakování.

Zdroj, foto: NeoStrata


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
ZAJÍMAVÝSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles