Voda – základ života
K životu člověka patří neodmyslitelně voda. A to nejen jako nápoj, ale i jako prostředek očisty a relaxace. V zimním období to platí dvojnásob. V sychravém a chladném počasí totiž není nic příjemnějšího než vklouznout do báječně horké koupele. Nesmí se to ale příliš přehánět. Není vhodné být s křečovými žilami ve vaně příliš dlouho ani si ji napouštět příliš horkou vodou. Koupel by se totiž měla pravidelně střídat se sprchováním, které dokáže nohy namasírovat a prokrvit. Po koupeli je také velmi důležité se důkladně osušit a na pokožku nanést hydratační krém nebo tělový olej, a to dokud je pokožka ještě teplá a vlhká a dokáže v sobě vlhkost uzamknout.
Zvlhčujte nejen pokožku!
Zvlhčovat je ale třeba nejen pokožku nohou, ale i okolní prostředí. Suchý vzduch je totiž pro pokožku nepřítelem číslo jedna a právě velmi chladný vzduch je i velmi suchý. Stejně tak dokáže i topení v místnosti snížit vlhkost pod 30 %. Proto je vhodné v zimních měsících používat zvlhčovače vzduchu. Obstarejte si proto dobrý zvlhčovač vzduchu a vytvořte si příjemné a dostatečně vlhké klima, které pokožce vašich nohou, a nejen jí, ale např. i dýchacímu traktu, jen prospěje.
Nechte nohy dýchat!
Kromě hydratace je velmi důležité zaměřit se v zimě i na správné oblečení. I když se v zimě pokožka dolních končetin dostane do kontaktu s venkovním prostředím jen málokdy, neustále se lýtka a stehna dotýkají oblečení. Tření způsobené oblečením pokožku zatěžuje a u rozvíjejících se zánětů žil může být velmi nepříjemné. Proto by hlavním kritériem při výběru zimního oblečení mělo být, zda je příjemné na dotyk. Vybírejte si pouze přírodní nebo funkční materiály, ve kterých může pokožka dýchat a nevzniká příliš velké tření. Důležitá je také volnost, zejména pokud nosíte kompresní punčochy.Zdroj: Křečové-žíly.cz
Gabriela Straková
ChytráŽena.cz