Velký roční horoskop na rok 2025Velký roční horoskop na rok 2025 Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Jarní prázdniny 2025 – termínyJarní prázdniny 2025 – termíny
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 22.01. 2025
Dnes má svátek Slavomír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Ploché bříško nemusí být jen nesplněný sen

5. 09. 2022 | Krása
-Komerční sdělení-

Trápí vás větší nebo nevzhledné bříško? Napadlo Vás, že příčinou může být diastáza, tedy rozestup břišních svalů? Ten trápí nejen mnoho žen po porodu, ale překvapivě i dost mužů. Když cvičení nezabírá, naštěstí už existuje šetrná metoda, která tento problém dokáže odstranit. A právě o ní jsme si povídali s MUDr. Petrem Divišem, PhD., lékařským ředitelem nemocnice SurGal Clinic v Brně, která jako jedna z prvních v České republice nabízí miniinvazivní odstranění diastázy. Pan doktor Diviš si tuhle metodu – jako první lékař z České republiky – osvojoval v zahraničí.

Jak vlastně diastáza vzniká a kdy?

„Diastáza, tedy rozestup přímých svalů břišních, velmi často vzniká u žen v době těhotenství, resp. po porodu, kdy se břišní svaly přirozeně nestáhnou a jejich rozestup přetrvává. Tento projev nazýváme „efekt potravinové fólie“, která se umí roztáhnout, ale návrat do původní podoby již nezvládne. Pomoci od nehezkého břicha může hlavně cvičení, ale často bývá řešením až operace.“

Mudr. Petr Diviš PhD. Ona je diastáza na první pohled i vidět, že?


„Ano, pacient s diastázou má velmi často vedle vystouplého břicha i špatné držení těla. Přímé břišní svaly totiž tvoří opěrný systém zad a diastáza tak může způsobit bolesti zad či břicha. Takže nejde jen o estetickou poruchu.“


Tento problém se i tak ale týká především žen a těhotenství.

„Určitě. V těhotenství k diastázy dochází přirozeně a po porodu se svaly dají většinou do pořádku během 6 až 8 týdnů. Někdy, a to zejména u žen, které rodily v krátké době podruhé, rozestup břišních svalů přetrvává. Diastázu může ale způsobit i přibývání na váze, nesprávné cvičení nebo nevhodné sporty.“

Jak se této nepříjemné a nehezké situaci bránit?

„Ideální v boji s diastázou je především vhodné cvičení a posilování. Tam, kde tyto konzervativní postupy léčby diastázy selhaly je pak řešením operace.“

diastáza




















To bylo ovšem donedávna poměrně riskantní a řekněme i neestetické.

„Ano, ještě donedávna se jednalo o takzvanou otevřenou operaci. Ta přinášela výsledek v podobě rány od pupku po mečovitý výběžek s následnou viditelnou jizvou na břiše o velikosti přibližně 15 až 20 centimetrů. Vedle toho byla rána dost bolestivá, dlouhá byla i pooperační hospitalizace po dobu 7 až 10 dnů a i rekonvalescence byla nepříjemně dlouhá.“

Mluvíte v tomto případě v minulém čase. Takže dnes je všechno jinak?

„Naštěstí ano. Dnes už existuje chirurgické miniinvazivní řešení diastázy, které zaručuje, že už nenastanou komplikace spojené s otevřenou operací. A především dosáhneme i skvělého estetického výsledku. Operace se provádí laparoskopicky zkušeným operatérem. Na těle zůstává pouze 5 malých jizev pro vstup operačních nástrojů. Obrovskou výhodou je pak velmi krátká hospitalizace v délce zhruba tří dnů. Díky zákroku se pacient velmi brzy vrací k běžnému životu.“

Diastáza - operace




















Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 


Pouze přihlášení mohou vkládat komentáře. Přihlásit se.

Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles