Cítíte se stále unavená, nevyspalá, ať se snažíte jak chcete, nic Vás nebaví, náladu máte stále na bodě mrazu? Pokud se jedná jen o jarní únavu, mohly by Vám ji pomoci překonat následující tipy :
Nadopujte se vitamínem C, a to nejlépe v jeho přírodní formě - jezte hodně pomerančů nebi grapefruitů, kiwi, červenou papriku a další druhy ovoce nebo zeleniny, na které právě dostanete chuť.
Choďte hodně do přírody - potřebujete totiž kyslík! Prospěje to nejen Vám, ale i Vašim dětem, které si také určitě rády užijí jarní sluníčko. Máte-li zahrádku, pusťte se do jejího zvelebování - nejen pocit z dobře vykonané práce, ale zejména endorfiny produkované Vaším tělem při fyzické námaze, Vám určitě pozvednou náladu.
Hodně pijte - nejméně 2 - 3 litry vody nebo bylinného čaje denně. Pomůžete tak svému organismu při jarní očistě vyplavit škodlivé toxické látky.
Sejděte se s kamarádkou - i když se Vám zrovna nikam nechce a raději byste byla pořád zalezlá doma. Děti nechte na chvíli doma manželovi nebo babičce - uvidíte, jak pookřejete na duši.
Udělejte si doma jarní výzdobu - děti Vám rády pomůžou a Vy budete určitě veselejší při pohledu na pestré truhlíky s jarními květinami za oknem a květináčem se svěžími bylinkami.
Co když je to deprese...
Není náhoda, že právě v jarním období ( a také na podzim ) se objevují v ordinacích psychiatrů lidé s depresivními stavy častěji než jindy.Jak se jarní deprese projevuje? Podle lékařů patří mezi její příznaky skleslá nálada, smutek nebo ztráta zájmů či potěšení téměř ze všech obvyklých činností nebo zábav, únava, vyčerpání, nespavost, stavy úzkosti, strach, neopodstatněné napětí, nesoustředěnost, nechutenství nebo naopak sklon k přejídání, podrážděnost, nerozhodnost, pocit zhoršené paměti, ranní probuzení dvě a více hodin před obvyklou dobou, kolísání nálad v průběhu dne a převaha obtíží v ranních hodinách. V těžších případech je charakterizována především beznadějí (nemocný má pocit, že mu nic nevychází, že jeho současná situace je zoufalá ), bezdůvodnými obavami, pocitem méněcennosti. Selhává v práci, přestává se o sebe starat - má zanedbaný zevnějšek, ženy se přestávají líčit, nekomunikuje s okolím, je apatický.
Je to dědičné
Jestliže se deprese objevily u někoho z Vaší rodiny, dejte si raději pozor a v případě pochybností o svém zdravotním stavu se nechte včas vyšetřit. Toto onemocnění je totiž dědičné. Čím více nemoc zanedbáte, tím déle ji pak bude nutné léčit. Pokud Vaše potíže trvají déle než 2 týdny, obraťte se na svého praktického lékaře nebo rovnou na psychiatra.speedyy58 - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz