Nerozcvičení se pak vrhají do staronových venkovních i halových aktivit a následně pak často rezervují ordinace ortopeda nebo fyzioterapeuta. Tento jev se opakuje každý rok. „Bohužel jsem podcenil nástup zimy a s klesající teplotou jsem před sobotním rekreačním fotbálkem nevěnoval dostatečnou pozornost rozcvičce, nyní mám od sportování utrum na tři měsíce s vyvrknutým kotníkem a tak mě čekají Vánoce plné tučných jídel bez možnosti pohybu,“ říká Tomáš Veselý, aktivní třicátník a manažer obchodní společnosti.
Bolestivé natažené svaly, otoky, podlitiny nebo v horším případě pooperační stavypřimějí snaživé sportovce přemýšlet o vnímání vlastního těla a jeho možnostech. Při regeneraci svému organismu si pak můžou lidé pokorně pomoci klidovým režimem v intencích rad skutečného odborníka a nastartováním vlastního imunitního systému. Pomoci sportovcům po úrazech s rekonvalescencí pomáhají mnohé přípravky.
Důležitou součástí pro regeneraci jsou její přirozené mechanismy obrany těla, které omezují otoky a zrychlují hojení. MUDr. David Tomášek, chirurg z centra estetické plastické chirurgie vřele doporučuje, zvláště v podzimních a zimních měsících jíst dostatek přírodních vitamínů, aby bylo tělo obranyschopné. V případě zranění je pak podle doktora Tomáška vhodné sáhnout k podpůrným prostředkům, jako je zvýšený přísun ovoce a zeleniny.
Doporučení se vztahují i na nepodcenění následné regenerace, která je stejně důležitá, jako léčba.
Zdroj: Wobenzym