Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.11. 2024
Dnes má svátek Emílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Na co se zeptat finančního „poradce“ - 2. díl

17. 02. 2009 | Finance
V prvním díle našeho článku jsme si uvedli prvních pět bodů, jak si ověřit svého poradce a na co se ho zeptat. V této části miniseriál dokončíme a uvedeme zbývající body.

Používejte selský rozum! Ačkoliv většina poradců vypadá jako erudovaní odborníci v obleku a kravatě, často tomu tak zdaleka není. Zapomeňte na úsměv a hezký oblek prodejce, zvažujte předložené řešení. Pokud chcete spořit nebo investovat, proč máte podepisovat pojištění? Chcete se pojistit nebo spořit? Spořit? Proč teda pojištění? Nebo se chcete pojistit? Proč u toho teda spořit a investovat?

Pozor na rušení smluv a zakládání nových. Tato situace může často nastat v případě, že již vše máte vyřešeno a třeba i dobře, ale „poradce“ si nějak vydělat musí. Opět platí, ptejte se a ověřujte si, zda nová smlouva je opravdu výhodnější. Zda ztráty ze zrušení staré smlouvy vám ta nová vynahradí. Může být pravda, že nová smlouva je výhodnější a vyplatí se to, ale pozor, ať se to vyplatí vám a ne „poradci“.

finanční poradceNepodepisujte smlouvy na první schůzce. Pokud si nejste jistí, ani na druhé. Trvejte na svých odpovědích a na vysvětlení poradce.

Rozhodnutí promyslete, a pokud je to třeba, dejte si na čas. Nenechte se zatlačit do kouta, nerozhodujte se pod časovým nátlakem. Často se rozhodujete o svých penězích na několik let, popřípadě se jedná o pro vás významné obnosy peněz.

Na závěr pravidlo, které platí vždy. Čtěte, co podepisujete! Vždy si projděte, co vlastně podepisujete. U pojistných smluv se mezi jinými zaměřte na pojistné podmínky a zvláště pak na výluky z pojištění. Minimálně se vždy zeptejte svého poradce.

To je krátký seznam, na co si dávat pozor. Existují samozřejmě i další možnosti, jak si ověřit práci poradce. V každém případě vždy platí: ptejte se, požadujte odpovědi na své dotazy, nestyďte se za svou nevědomost (každý se neživí financemi), používejte selský rozum, na konečné rozhodnuti si dejte na čas.

U jednotlivých produktů lze upozornit na konkrétní problémy a úskalí.

Zdroj: SOS

ZUZI
ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
.jako poradce.......taky chteji vyziskat
Obrázek uživatelky
profil
Velmi by mi zajímalo zda autorka má zkušenosti s finančním poradenstvím některé z větších firem u nás nebo jen narazila na nejakyho blba z Kapitolu, podle toho co píše bych řekla to druhé, v prnív díle bylo pár zajímavých rad, ale tady je to snůška blábolů, který si kvalitní poradce nemůže ani dovolit! Spíš mi přijde že je zaujatá proti poradenství a snaží se odradit co nevíc lidí. Ať napíše jak to chodí v bankách! Tam teprve sedrou kůži z každýho!!!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles