Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.11. 2024
Dnes má svátek Kateřina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Kde se vzala akvaristika?

18. 10. 2008 | Zvířátka

Akvaristika jako taková vznikla především díky lidské zálibě v chovu vodních živočichů spolu s pěstováním rostlin za sklem akvária.

První náznaky akvaristiky nacházíme v Římě. Staří Římané používali tzv. pisciny (rybí bazény) k chovu ryb, které ale sloužily především k uspokojení jejich mlsných jazýčků. Ovšem stolovníci ryby před jejich zabitím pozorovali a měli z nich tak dvojí užitek.

To chov zlatých karasů v Číně se blíží dnešnímu pojetí akvaristiky mnohem více. Kde se vzala akvaristika?V 16. století se sice tato tradice přenesla do Evropy, ale základ skutečné akvaristice dal až objev kyslíku a jeho vztahu mezi rostlinou (producentem) a rybou (konzumentem). Prvními úspěšně rozmnoženými druhy exotických ryb v Evropě byli pancéřníček a rájovec (Francie, 1869).

U nás se akvaristika zpočátku věnovala především chovu domácích bezobratlých živočichů a ryb a až později se přeorientovala na ryby exotické, ale to až poté, co se rozmohla rychlá lodní a letecká doprava.

Budoucnost dnešní akvaristiky tkví hlavně v umělém rozmnožování ohrožených druhů rostlin a ryb. Možná byste ani sami nevěřili, kolik běžně chovaných akvaristických rybiček je ve volné přírodě na pokraji vyhynutí.


Notburga
ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !