Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Beran - roční horoskop na rok 2025Beran - roční horoskop na rok 2025 Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 04.04. 2025
Dnes má svátek Ivana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 14. týden

31. 03. 2025 | Televizní tipy
Duben dokumenty na Prima ZOOM si užijem. Fascinující dokumentární podívaná na Prima ZOOM. Vyrazte do světa s Prima ZOOM. Pojďte se pokochat na Prima ZOOM. Vyberte si to, co vás baví – na Prima ZOOM. 

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 14. týden:


1. 4. 21.00 – Osvětim: Cesta k osvobození (1. část)

Před osmdesáti lety se otevřely brány Osvětimi a odhalily světu nejtemnější podobu lidské krutosti. Ale co se událo během posledních měsíců před osvobozením jednoho z nejvíce nechvalně proslulých koncentračních táborů? Tušili uvěznění lidé, že se blíží svoboda? A co jejich nacističtí věznitelé? Na konci ledna 2025 uplynulo 80 let od osvobození Osvětimi. Při té příležitosti proběhla výjimečná a jedinečná celosvětová vzpomínková akce.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 14. týdenJejí organizátoři už dopředu upozorňovali na to, že jde o definitivně poslední takto významné výročí slavené za účasti posledních bývalých vězňů, kteří holocaust přežili. Také proto byla očekávání více než vysoká. Dorazilo více než 40 národních delegací a mezi významnými hosty nechyběli ani nejvyšší političtí představitelé, ale také několik tisíc zpravodajů a novinářů z celého světa. Tento historický dokumentární film využívá svědectví bývalých vězňů i unikátní archivní záběry a odhaluje mrazivý příběh o konci nechvalně proslulého koncentráku.

2. 4. 20.00 – Zázračná planeta III (1. díl)

Vydejte se se sirem Davidem Attenboroughem na cestu po neustále se měnících biotopech našeho světa. Zázračná planeta je náš domov a naše budoucnost. Třetí řada veleúspěšného přírodovědného dokumentárního seriálu Zázračná planeta vznikala ve 43 zemích světa a na všech šesti kontinentech. Filmaři jako vždy využili nejmodernější techniku a nejnovější postupy, některé z nich dokonce vymysleli a vyvinuli speciálně pro potřeby tohoto natáčení. 

Díky tomu se jim znovu podařilo zachytit mnoho vzácných druhů zvířat i jejich dosud nezaznamenané chování. Sledujte, jak se žralok modrý krmí jikrami letounů, symbiotické soužití ostnohřbetkovitého hmyzu se včelami, nové lovecké techniky keporkaků i mnoho dalších úžasných a někdy až neuvěřitelných věcí, které se odehrávají přímo na naší Zázračné planetě.

2. 4. 21.00 – Sysel a jeho sousedé

Syslové potřebují k životu speciální podmínky: dobrý výhled, aby mohli včas odhalit nepřátele, písčitou půdu, do které se dají dobře vyhrabávat nory, a dostatek prostoru, aby jejich kolonie mohly utěšeně růst. Všechny tyto věci hrají zásadní roli i v životě jiných živočichů, a tak syslové sdílejí prostor s křečky polními, prasaty bradavičnatými, širopasým hmyzem i mnoha dalšími druhy zvířat. Jak to pak vypadá? Vydejte se spolu s námi na průzkum do světa sysla a jeho blízkých sousedů. V Evropě se sysli vyskytují pouze na několika místech.

Kromě Česka žijí také v Rakousku a Polsku. Stále častěji je možné narazit na ně dokonce i v bezprostřední blízkosti lidských obydlí. Jenže právě tam jim hrozí obrovské nebezpečí od psů a koček. Nijak zvlášť syslům nesvědčí ani to, když je lidé rozmazlují a překrmují. A obyčejný pokus překonat silnici a dostat se na druhou stranu může pro sysly znamenat okamžitou a neodvratnou zkázu. Ohrožení syslové zkrátka musejí čelit mnohým nebezpečím a proti těm je nutné je chránit. Aby se nám to dařilo, musíme se o nich dozvědět co možná nejvíce. Vždyť stále nevíme například to, jak se jim daří přežít až devět měsíců bez potravy v úkrytu podzemní nory. Odpověď nejen na tuto, ale i mnoho dalších klíčových otázek o životě syslů se snaží odhalit přírodovědci, kteří zkoumají jejich kolonii nedaleko Prahy. Pojďme se za nimi podívat.

3. 4. 23.00 – Želví odysea

Mořské želvy patří k nejstarším a nejmajestátnějším obyvatelům naší planety. Více než 100 milionů let křižují oceány, přežívají masová vymírání druhů a zároveň hrají kriticky důležitou roli v zachování potravního řetězce. Jenže teď musí čelit úplně nové hrozbě – nám lidem! Je nejvyšší čas, abychom se o těchto pozoruhodných plazech dozvěděli více.  

5. 4. 21.00 – Jak zní příroda (Záhada neviditelné ryby)

Až budete někde v přírodě, pořádně nastražte uši. Ať se budete snažit sebevíc, ani s největším vypětím se vám nepodaří zachytit a uvědomit si všechny okolní zvuky, které uslyšíte. Je jich neuvěřitelně mnoho a jsou úžasně různorodé a rozmanité. Přírodovědný seriál Jak zní příroda nás zavede za světově uznávanými odborníky, kteří se snaží zjistit a nahrát, jak zní různí ptáci, druhy hmyzu, podmořských živočichů i suchozemských zvířat. 

Pracují na všech světových kontinentech a nevyhýbají se hlubokým deštným pralesům na Borneu, sluncem zalitým vodám Polynésie ani nezkrotné a místy nebezpečné divočině. Díky jejich snaze můžeme slyšet, jaké zvuky vydávají alpská údolí, nebo odhalit neutichající projevy různých dalších ekosystémů. Ať už jde o drobné cikády, které se ozývají s neuvěřitelnou intenzitou přes 80 decibelů, nebo nepostřehnutelné skřeky netopýrů – neměli byste je přeslechnout!

5. 4. 22.00 – Uvnitř pyramid (Sakkára: Zasypaná pyramida)

Více než 4500 let potom, co byly postaveny první pyramidy, jsou ještě pořád zkoumány nejrůznějšími experty a odborníky. Snaží se přijít s nejlepší a nejvěrohodnější teorií, jakým způsobem je starověcí Egypťané konstruovali. Analyzují kámen použitý jako stavební materiál a zjišťují, jestli byl dovezen v celku z nějakého lomu, nebo naopak složen z rozdrcené suti. Průzkumy se zaměřují i na to, jak vůbec Egypťané dokázali poskládat kameny na sebe. 

Nové hypotézy vznikají prakticky neustále. Dokumentární seriál Uvnitř pyramid kombinuje nejnovější vědecké poznatky s detaily, které se podařilo získat s pomocí nejmodernějších přenosných laserových skenerů. Díky tomu konečně odhaluje některá z největších tajemství pyramid. Nahlédněte přímo do jejich nitra. Prozkoumejte dosud neobjevené skryté prostory. A zjistěte více o dávných postupech, které Egypťané využili, aby je kdysi dávno mohli vystavět.

6. 4. 20.00 – Nestvůra z Loch Ness (1. díl)

Slavné skotské jezero Loch Ness je dost hluboké na to, aby se do něj vešel mrakodrap. A také dostatečně temné a neprostupné, aby dokázalo ukrýt jakékoliv tajemství. Žije v něm příšera? Tato velkolepá přírodovědná mini série přináší kompletní a definitivní příběh o pátrání po lochnesce prostřednictvím fascinujících příběhů lidí, které tato záhada neodolatelně přitahuje. Neznámé a neprobádané vody i tajuplná atmosféra už dlouho přitahují ke břehům jezera Loch Ness miliony zvědavých očí. 

Místo, jež proslulo po celém světě, svědčí o dlouholetých sporech, senzačních podvodech, fatálních nezdarech a hořkých zklamáních. Kvůli nim se dobrá pověst Loch Ness potopila hluboko až na samotné, nedostatečně zmapované, dno jezera. Divoké a horečnaté honbě za stále neobjevenou příšerou padlo za oběť nespočet lidských životů. A to i přesto, že se světoví vědci dávno shodli: nic takového jako lochneska nemůže skutečně existovat. Tato vzrušující mini série odhaluje dramatické zvraty a nečekaná překvapení, které opakovaně obletěly celý svět – ať už jde o nová odhalení, šokující fotografie nebo senzační záběry zachycující bájnou příšeru z jezera. Vydejte se po stopách lochnesky a možná objevíte něco, co vás překvapí, totiž že za záhadou příšery z hlubokého jezera Loch Ness se ukrývají ještě hlubší lidské příběhy.  

Unikátní dokumenty uvidíte každý den
od 20:00 – 24:00 hodin na Prima Zoom!


Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Flassig Vrablová
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !