Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Velký roční horoskop na rok 2025Velký roční horoskop na rok 2025 Jarní prázdniny 2025 – termínyJarní prázdniny 2025 – termíny
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 17.01. 2025
Dnes má svátek Drahoslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Tajemství zázračného vitaminu B17

31. 10. 2012 | Péče o tělo
"Vitamin B17 je lékem na rakovinu." Alespoň to tvrdí odvážný dokumentarista Edward Griffin. Na čem zakládá svá tvrzení a je vůbec možné, aby byl jeden jediný vitamin tolik zázračný?

Proti rakovině meruňkami

Vitamin B17, nazývaný také laetril nebo amygdalin, byl objeven již v roce 1950 americkým chemikem Ernestem Krebsem. Onkology po celém světě ale začal vitamin B17 zajímat až nedávno. K diskuzi přispěla i publikace dokumentaristy Edwarda Griffina Svět bez rakoviny – tajemství vitamínu B17 a jeho odvážná tvrzení. Griffin tvrdí, že laetril, bohatě obsažený v jádrech meruněk, je cestou ke snížení počtu nádorových onemocnění a tím úbytku úmrtí v důsledku rakoviny.

vitamín B17Národy bez rakoviny

Svá tvrzení dokládá dlouhodobým mapováním národů, které žijí nejen v souladu s přírodou, ale také hojně konzumují meruňky, především jejich jádra a olej z nich vylisovaný. Jím sledované národy, jako asijští Hunzové, se dožívají velmi vysokého věku a celkově se těší dobrému zdraví. Podstatnou část jejich jídelníčku totiž tvoří meruňková jádra, která obsahují cenný vitamin B17. Hunzové konzumují až  dvěstěnásobek obvyklého příjmu tohoto vitaminu v industrializovaných společnostech. Proto se mezi nimi nevyskytují nádorová onemocnění, obyvatelé jsou vitální a vypadají mladší, než ve skutečnosti jsou. Účinky se připisují právě vitaminu B17.

Zdroj, foto: B17.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
souhlasím s IKE.
Je přeci nesrovnatelné jakým způsobem a v jakém životním prostředí žijeme my a v jakém ti asiaté. Pochybuji, že kdyby přišel ten asijský Hunza sem do zasmogovaného města a dřel se 12hod. denně v chemičce či jiném výrobním závodě, že by ho udrželi zdravého jen ty merunková jádra...Smajlík
Jinak že je zázračně zdravé se tvrdí o kdečem (kustovnice, ženšen, jablka, kurkuma...)
Obrázek uživatelky
profil
Jako dítě jsem jedla hodně meruněk, ale jíst jejich jadýrka mě nikdy nenapadlo. Faktem však je, že vitamín B17 obsahují také mandle, takže nevím, proč se mluví jen o meruňkách.
Obrázek uživatelky
profil
jsem rada ze jsem si precetla,jak se jmenuji ty jadra .a zeptam se na ne v lekarne.mam doma zetaka ktery je prave tezce nemocny.snad mu to pomuze.
Obrázek uživatelky
profil
tvrzení vskutku odvážné !
uvědomme si ale, v jakém prostředí a jak žijeme my, a jak asijští Hunzové...
Jen meruňky nás nespasí Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Je skvělé, že se dají sehnat meruňková jádra běžně v lékárně. Já bych měla problém s pravidelným sháněním. Beru už přes rok a jsem spokojená. Nebývám na podzim tak unavená.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles