Vlastní ošetření trvá řádově minuty – podle rozsahu tetováže. Pigmenty jsou ovšem v kůži v několika vrstvách nad sebou, takže laser je musí rozrušit a tělo vyloučit postupně, a proto je třeba ošetření několikrát opakovat. U profesionálního tetování jsou třeba čtyři zákroky i více, u amatérského obvykle stačí maximálně tři. Mezi jednotlivými sezeními je potřeba dodržet pauzu zhruba šest týdnů, aby tělo mělo čas se se zákrokem vypořádat.
Profesionální tetováž se odstraňuje déle, protože bývá uložena hlouběji v kůži. Na počet nutných sezení má také vliv barva tetování a složení inkoustu, kterým bylo provedeno. Poměrně snadno jde odstranit černá, šedá a tmavě modrá barva, náročnější je odstranění červené, žluté nebo zelené barvy.
Po zákrocích laserem sytost pigmentu postupně slábne, zda ale zmizí úplně, závisí na mnoha faktorech, kromě jiného také na vašem imunitním systému.
Bolestivost ošetření je velmi individuální, často se přirovnává ke štípnutí gumičkou. Pokud jste citlivější, je možné před zákrokem místo znecitlivět krémem či injekcí. Po zákroku se ošetřená oblast chladí.
Cena zákroku laserem obvykle závisí na velikosti ošetřované plochy a pohybuje se v řádech tisíců korun. U větších tetování je vhodné začít takzvaným testem na malé ploše. Uvidíte na něm výsledek ošetření a lékaři to pomůže zvolit optimální nastavení laseru. Laserové ošetření není vhodné absolvovat v době těhotenství a kojení, při dermatitidě či jiných vážnějších onemocněních.