-Komerční sdělení-
Problém může vzniknout
už během mytí.
Ač jsou příčiny těchto potíží rozdílné – nadprodukce kožního mazu u seborey, zánět kůže u atopie – kdo někdy trpěl nebo pečoval o někoho s těmito potížemi, dobře ví, že bohužel i maličkost může stav kůže znatelně zhoršit a z klidné kůže je najednou pálivé, svědivé, život znepříjemňující bojiště. Zhoršení stavu kůže je vždy nepříjemné a dotčení se tedy přirozeně co nejvíce snaží, aby vůbec nenastalo.
1. Nastavte si správnou teplotu vody. Ideální teplota je vlažná či studená, v žádném případě nepřesahující 36°C. Proč? Příliš teplá až horká voda dehydratuje pokožku, narušuje její přirozenou ochrannou bariéru a zvyšuj průtok krve. Zvyšuje se tím riziko zánětů, olupování a kůže se stává náchylnější k bakteriální nerovnováze. Doporučená teplota vody je kolem 30°C. A teď schválně, která z vás si dnes večer také půjde svoji vodu změřit!
2. Používejte na mytí kůže jemný mycí přípravek. Nevhodné pro citlivou kůži jsou přípravky s agresivními detergenty (mýdlem). Ty jsou ale bohužel také ty nejrozšířenější na trhu. Zapomeňte také na různé mycí houby.
Mediket Ictafoam obsahuje bílý ichthyol a dermosoft® decalact, což jsou dvě účinné látky, které mají antibakteriální a antimykotické účinky. Bílý ichthyol zabraňuje vzniku zánětu, zmírňuje svědění, zjemňuje zrohovatělou pokožku a má antiseboroické vlastnosti. Dermosoft® decalact kůži jemně myje a zabraňuje vzniku nepříjemného zápachu spojeného s kožními problémy.
Jemná a účinná pěna Mediket Ictafoam je k dostání v lékárnách.
Znali jste tyto tipy? A zaujal vás přípravek Mediket Ictafoam? Více se o této mycí pěně dozvíte ZDE.