Velký roční horoskop na rok 2025Velký roční horoskop na rok 2025 Jarní prázdniny 2025 – termínyJarní prázdniny 2025 – termíny
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 20.01. 2025
Dnes má svátek Ilona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Uvažujete nad nitroděložním tělískem? Teď je nejvhodnější doba na jeho zavedení

11. 10. 2020 | Péče o tělo
Žádné hormony, dlouhotrvající účinek, vysoká spolehlivost a cenová výhodnost – benefity nehormonálních nitroděložních tělísek jistě znáte. Kromě výhod se s jejich používáním však pojí také několik mýtů a zajímavostí, o kterých je dobré vědět, než se pro aplikaci nitroděložního tělíska opravdu rozhodnete.


1.    Zavedení není bolestivé

Ženy mohou vnímat zavedení tělíska nepříjemně až bolestivě, záleží na tuhosti hrdla a prahu vnímání bolesti. U citlivých žen lze při zavádění použít analgetikum nebo celkovou anestezii. Aplikace tělíska bolestivá není, ale může být přeci jen trochu nepříjemná. Naštěstí to trvá jen několik minut. Dál už o tělísku žena neví: „Pokud byla lékařem vybrána správná velikost tělíska a tělísko je v děloze dobře umístěno, žena by ho neměla cítit. Hmatná mohou být pouze vlákna v děložním hrdle,“ vysvětluje gynekoložka MUDr. Radka Gregorová.

nitroděložní tělísko2.    Objevuje se špinění

Bezprostředně po zavedení nehormonálního tělíska může žena několik cyklů nepravidelně špinit nebo slabě krvácet. Je to běžné a po pár měsících by se cyklus měl opět ustálit do původní podoby před zavedením tělíska. Intenzita krvácení ale může být silnější. Na tuto informaci by měla být žena vždy lékařem upozorněna.

3.    Ideální doba zavedení je v zimě

Právě z důvodu nepříjemného špinění ženy raději preferují zavedení na podzim nebo v zimě. Při nošení kalhot případné lehké krvácení ženu tolik neomezuje jako v létě, kdy si chce užívat dny plné koupání a nošení lehkých šatů.

4.    Strach z nechtěného vyjmutí hoďte za hlavu

Obáváte se, že byste mohla tělísko omylem vyjmout společně s tamponem nebo by se mohlo poškodit při pohlavním styku? Naštěstí tyto obavy můžete hodit za hlavu. Dobře zavedené tělísko ani jedna z těchto činností neohrozí a zůstane dál přesně tam, kde má, aby vás spolehlivě chránilo. Tampóny však zavádějte s větší opatrností a nezapomínejte pravidelně pohmatem kontrolovat vlákna tělíska. Budete tak mít jistotu, že je tělísko na svém místě.

5.    Partner ho neucítí

Ženy se také často obávají, že partnerovi bude tělísko vadit. Je pravda, že muž může cítit vlákna vedoucí skrz děložní hrdlo do pochvy, která slouží k pozdějšímu vyjmutí tělísko. Tyto vlákna se ale zkracují na minimální délku a jsou velmi jemná. Při zvýšené citlivosti je možné požádat svého gynekologa o jejich zkrácení a problém se tak vyřeší.




Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Uvažujete nad nitroděložním tělískem? Teď je nejvhodnější doba na jeho zavedení:

Uvažujete nad nitroděložním tělískem? Teď je nejvhodnější doba na jeho zavedení
Uvažujete nad nitroděložním tělískem? Teď je nejvhodnější doba na jeho zavedení
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !