Park Yoshino-Kumano (nebo také Jošino Kumano Kokuricu Kóen ) leží na ostrově Honšú v regionu Kansai. Založen byl už v roce 1936 a od té doby každoročně láká tisíce lidí, kteří si chtějí kvetoucí sakury užít co nejdéle. Oblíbený je zejména mezi zahraničními turisty, kteří si mohou letenky rezervovat předem a mají docela dobrou šanci, že se trefí do období kvetoucích sakur.
Unikátnost parku spočívá v tom, že na jeho území roste několik druhů sakur v několika výškových oblastech, což zajišťuje skutečně mimořádnou dobu kvetení. Od roku 2004 jsou jeho vybrané části zapsané do seznamů UNESCO pod názvem Posvátná místa a poutní stezky v pohoří Kii.
Hora bílých třešní
Středobodem parku je Sakurová hora Yoshino, jejíž svahy jsou posázeny neuvěřitelnými 30 000 sakurami. Někdy se jí také říká Hora bílých třešní. Podle nadmořské výšky můžeme okolí hory Yoshino rozdělit na čtyři pásma: první pásmo vede údolím a nazývá se Shimosenbon, poté následuje Nakasenbon, Kamisenbon a úplně nejvyšší je Okusenbon. Volně bychom tyto názvy mohli přeložit jako nižší, střední, horní a vnitřní tisíc stromů.Shimosenbon nenabízí esteticky založeným návštěvníkům rozsáhlé pohledy do přírody. Zato zde můžete navštívit třeba chrám Kinpusen-ji z dvanáctého století a pokochat se pohledem na sakury z jeho tří bran. Naproti tomu Nakasenbon a Kamisenbon nabízejí návštěvníkům široké travnaté pláně, ze kterých má každý skvělý rozhled po okolních kvetoucích sakurových lesích.
Nejkrásnější scenerii rozhodně tvoří hora Yoshino zahalená do bílo-růžových závojů kvetoucích stromů. Poslední oblastí je Okusenbon. Ocení ji zvláště cestovatelé, kteří Národní park Yoshino-Kumano navštíví až na samém konci sezony. Jméno Okusenbon ovšem není tak docela správné, protože tu neroste 1000 sakurových stromů, ale něco okolo dvou set. Výstup na samotný vrchol hory trvá asi hodinu a odměnou bude každému velkolepý výhled na okolní hory a střechy chrámu Kinpusen-ji na dně údolí.
Notburga - čtenářka
ChytráŽena.cz