Oslabení těla na podzim s přibývajícím stresem, nevyspáním a nedostatkem vitamínů je pro většinu lidí nadměrnou zátěží. S klesajícími teplotami přibývá těch, kteří zalehnou doma s nachlazením, nebo chřipkou. Přitom účinky antibiotik při léčbě těchto onemocnění dramaticky klesají.
Stoupající počet lidí onemocněných chřipkou potvrzují i zaplňující se čekárny u lékařů. Jelikož je inkubační doba chřipky pouhý jeden až tři dny, roste počet nakažených chřipkou exponenciálně každý rok právě v této době. Rychle se šířícím onemocněním nahrávají i příhodné klimatické podmínky, které se pohybují lehce nad nulou a nemalou míru na zvýšení výskytu onemocnění má také stres během předvánočního shonu. Každoročně se nakazí v České republice chřipkou okolo 26% obyvatel. Odborníci proto radí jak se vyhnout horečkám a chřipce:
„Pravidelná hygiena rukou, dobrá kondice a vhodná strava jsou klíčem k tomu, jak neonemocnět horečkou, nebo chřipkou“, říká odborník na zdravou výživu Vojtěch Petráček. Když už onemocníte, věnujte se svému tělu. Důležitý je klid na lůžku a přípravky na zvýšení obranyschopnosti těla. Klíčová je cirkulace lymfy a krve v těle.
Antibiotika v posledních letech přestávají na některých pacientech fungovat, jak uvedla ve své zprávě WHO (Světová zdravotnická organizace) a tak je zapotřebí pečlivě dbát o své tělo v době náhlých změn klimatu.
„Všem sportovcům i nesportovcům bych doporučil, aby se svému organismu věnovali hlavně v těchto sychravých obdobích o něco pečlivěji a dbali také na prevenci, k níž pomáhají kromě klasických vitamínových koktejlů i přípravky,“ říká hráč a trenér fotbalového týmu FK Jíloviště, Petr Staněk.„Samozřejmě i u nás se snažíme, aby naši hráči drželi správnou životosprávu,“ doplňuje trenér.
Zdroj: Wobenzym