Tip č. 1: Ujasněte si představy
Základem všeho je ujasnit si, kdo z rodiny bude vlastně rotoped používat a jak často na něm bude cvičit. Půjde o čerstvou maminku, která se chce zbavit těhotenských kil anebo o profesionálního sportovce, který se potřebuje mimo sezónu udržovat v kondici?
Tip č. 2: Zvažte a změřte se
Následně je nutno zvážit výšku a hmotnost osoby, která bude na rotopedu cvičit nejčastěji a tomu přizpůsobit samotný výběr. Pokud půjde o velmi vytížený rotoped, na němž budou cvičit osoby s vyšší hmotností, sáhněte po těch nejkvalitnějších výrobcích.
Tip č. 3: Zvolte typ rotopedu
Na výběr máte buďto manuálně ovládaný rotoped anebo rotoped řízený počítačem. U prvního zmíněného typu vás příjemně překvapí jeho nižší pořizovací cena, jednoduchá obsluha, která je ale vykoupena menším počtem funkcí. Dražší a počítačově ovládané modely nabízí nespočet funkcí, za které si ale odpovídajícím způsobem zaplatíte.
Tip č. 4: Prozkoumejte odporový systém
Neméně důležitý je i odporový systém rotopedu. Také u něj můžete vybírat rovnou z několika variant. K dispozici máte magnetický a elektromagnetický brzdný systém, přičemž první zmíněný je použit většinou u levnějších modelů a sportovec si sám reguluje zátěž díky mechanickému aretačnímu systému.
Tip č. 5: Zaměřte se na sedlo a řídítka
Vaši pozornost si zasluhují také řídítka a sedlo rotopedu. Abyste měli maximální pohodlí, volte rotoped s anatomicky tvarovaným sedlem nebo sedlem z gelového materiálu. U řídítek sledujte to, zda jsou polohovatelné. Jedině tak dosáhnete optimálního držení těla a vyhnete se křivým zádům
Tip č. 6: Funkce a ovládání
Pokud s rotopedem teprve začínáte, pravděpodobně nebudete potřebovat ten nejmodernější a nejdražší přístroj s nespočtem funkcí. Většině z nich totiž stejně nebudete rozumět. Pokud ale už nějaký ten pátek jezdíte a libujete si v moderních technologiích, bude sázka na dražší přístroj sázkou na jistotu.
Zdroj, foto: Zdraví-sport.cz