Dokumentární cyklus o skutečných případech zdravotnické záchranné služby, policie a hasičů zachycené kamerou při samotných akcích. Příběhy, které píše život. Režie D. a M. Vaňurovi
(Premiéra)
Dramatické okamžiky ohrožení může zažít kdokoliv z nás v kteroukoliv chvíli. Ať už jsme doma, v práci nebo na cestách a pomoc potřebujeme my, náš soused nebo někdo úplně cizí, ve dne i v noci je tu někdo, kdo nás dokáže zachránit. Nehody, náhlé zdravotní komplikace nebo dokonce dotek zločinu – takové události se dějí každý den.
Je dobré vědět, že v kritickém okamžiku nejsme sami a že jsou tu záchranáři, kteří jsou na všechna dramata dobře připraveni.
Cyklus Za minutu 12 přináší autentické příběhy skutečných hrdinů – zdravotníků, policistů a hasičů – a vy máte šanci stát se autentickými účastníky jejich příběhů záchrany v jejich každodenní službě.
V takzvaném potkávacím systému se lékařka Lucie Langová a záchranář Jiří Tušer setkají se svými kolegy v centru Liberce, kde na ulici zkolaboval muž, který je už sice při vědomí, ale po kolapsu špatně reaguje.
Navíc nechápe, co se okolo něho v sanitce děje, proto se začíná bránit. V Praze všechny záchranné složky míří k nahlášenému požáru objektu truhlárny, kterou navigace bohužel nemůže podle nahlášení adresy najít.
A další požár se rozhoří u domku na severu Čech, kde navíc prvotní informace zavolané na tísňovou linku svědčí o velkém zmatku na samotném místě požáru.
V blízkosti hořící chatky si totiž těsně před požárem hrály děti a nikdo nemůže najít malého kluka, kterého naposledy viděli právě u ní.
Po uhašení požáru a před prohledáváním trosek se prověřuje i možnost, že chlapec někam utekl a schoval se. Jak si poradí lékaři a záchranáři s bránícím se zmateným pacientem a k jakému závěru dospějí?
Podaří se uhasit požár truhlárny a zachránit ji? Co bylo příčinou požáru? A podařilo se najít ztraceného malého chlapce? To vše vám prozradí další díl cyklu Za minutu 12.