Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor.
Víte, že …
Léčivá síla zázvoru je ukrytá v gingerolech, které jsou aktivní složkou čerstvého zázvoru? A že již ve starověké Indii, Číně a Řecku uklidňovali zázvorem žaludeční obtíže? Staří Řekové prý dokonce oceňovali význam zázvoru pro dobré trávení tak moc, že jej přimíchávali i do chleba. Některé národy zase považují zázvor za silné afrodiziakum a využívají jej ke zlepšení erekce. Obecně se uznává jeho přínos pro posilování imunity, při léčbě viróz a nachlazení.Blahodárné účinky zázvoru vyzdvihují nejen klasičtí léčitelé, ale hojně je využíván rovněž v tradiční medicíně. Zejména proto, že podporuje dobré trávení, zklidňuje podrážděný žaludek, odbourává cestovní nevolnosti a udržuje v dobré kondici i těhotenské bříško.
Jak se zázvorem v těhotenství?
Kvůli příznivému vlivu zázvoru při těhotenských nevolnostech, zejména při zvracení, pocitech na zvracení a nechutenství v prvním trimestru, je tato bylina velmi oblíbená u gravidních žen. Nejčastěji v podobě kandovaného zázvoru nebo zázvorového čaje. Právě při této laické formě užívání je ovšem obtížné uhlídat příjem takového denního množství zázvoru, které je při konzumaci v těhotenství zcela bezpečné pro vývoj plodu.Odborníci proto před takovou domácí samoléčbou spíše varují a gravidním ženám doporučují, aby daly raději přednost kvalitním zázvorovým přípravkům z lékáren, které zaručují bezpečné denní dávkování zázvoru i během těhotenství.
Zdroj, foto: Ewopharma