Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 23.11. 2024
Dnes má svátek Klement
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Jak na jarní detoxikaci s pomocí bylin

27. 03. 2013 | Péče o tělo
S přicházejícím jarem nastává čas, abychom svému tělu dopřáli komplexní očistu. To je totiž po dlouhé zimě zaneseno různými škodlivými látkami, jejichž hromadění nám může přinést řadu zdravotních komplikací. Detoxikace, tedy proces zbavení se škodlivin, je doporučována alergikům, ženám před otěhotněním, osobám bojujícím s nadváhou, ale i těm, kteří chtějí znovu nabýt fyzické a psychické síly. Jak úspěšně projít detoxikací za pomoci bylinek, poradíme v tomto článku.

1. Očistěte lymfatický systém

Lymfatický systém funguje v našem těle jako velký filtr. Lymfa, která lymfatickými cévami koluje, je v mízních uzlinách zbavována toxinů a cizích látek. V uzlinách pak naše imunitní mechanismy bojují s těmito jedy a zabraňují jim navrátit se zpět do krve. Pokud je náš lymfatický systém příliš zatěžován, projeví se to nejčastěji chřipkovými onemocněními, nachlazením, únavou, kruhy pod očima nebo celulitidou. Na problémy s nežádoucími procesy v lymfatických uzlinách se výborně hodí černý bez, eleuterokok, americký ořešák a vřes. V boji s lymfatickými otoky je pak k nezaplacení jeřáb oskeruše. K samotnému pročištění lymfatického systému bych doporučila kaštan pravý.
 

Jak na jarní detoxikaci s pomocí bylin2. Regenerujte játra

Kromě lymfatického systému rovněž játra očišťují naši krev od toxinů, alkoholu i pesticidů. Játra velmi zatěžujeme špatnými stravovacími návyky, například velkým příjmem tučných a smažených jídel, bílé mouky a alkoholu. Neprospívají jim ani chemické léky. Přetěžování jater se často projeví otoky, pocity na zvracení nebo špatným trávením. Za velmi úspěšnou bylinu v boji i s velmi poškozenými játry je považován jalovec. Ten stimuluje detoxikaci a činnost jater a urychluje revitalizaci jaterní tkáně. Pro regeneraci jater se hodí také bříza nebo ostropestřec mariánský, který má rovněž vynikající ochranné účinky na jaterní tkáň. Lze také vyzkoušet komplexní kúru z ostropestřce, maralího kořene, břízy  jalovce a žita.

3. Chraňte ledviny

Při odvádění toxinů z těla hrají také velmi podstatnou roli ledviny. Ty totiž jednak vyrábí moč, díky níž se zbavujeme škodlivých látek, a jednak zpět do krve vracejí všechny potřebné živiny. Pokud dochází k přetěžování ledvin, je moč tmavá a silně zkalená, a můžeme zažívat také bolesti při močení. Pro očistu a revitalizaci vylučovacího ústrojí je vhodné užívat například kombinaci bylin vřes, měsíček a pcháč oset. Toto spojení posiluje zdravý stav a funkci Jak na jarní detoxikaci s pomocí bylinvylučovacího ústrojí i ženských orgánů a stimuluje obranný systém v boji proti nežádoucím procesům v tkáních. Dalším výborným pomocníkem v ochraně ledvin je tinktura z kustovnice čínské, která neutralizuje těžké kovy či například vřes, lichořeřišnice a brusinka, které zvládnou v močových i dýchacích cestách zlikvidovat většinu choroboplodných bakterií.

4. Příčina mnohých problémů? Toxiny ve střevech

Střeva štěpí a vstřebávají potravu a zbavují nás odpadních látek, které vznikají při trávení. Pokud nepracují správně, může docházet k usazování toxinů z potravy. To pak mívá nejčastěji za následek zácpu, plynatost, obezitu, chronickou únavu či bolesti žaludku. Při jarní detoxikaci organismu však můžeme sáhnout po medvědím česneku, který mimo jiné spolehlivě ničí zlatého stafylokoka. Výborný je také len, pýr a dub, které jsou vhodné pro regeneraci narušených sliznic trávicího ústrojí, zejména právě střev a žaludku. K dokonalé detoxikaci trávicího traktu pak můžeme vyzkoušet zelený jíl a enterosgel, které nám po pročištění střev pomůžou i se zlepšením kvality pleti.

5. Pečujte o kůži

Rozhodně bychom neměli zapomínat na očistu největšího lidského orgánu, tedy kůže. Ta vstřebává toxiny přímo z prostředí a zbavuje se jich potem a mazovými žlázami. Pokud dojde k přetěžování detoxikační funkce tohoto orgánu, projeví se to nejčastěji nepěkným vzhledem kůže. Na jejím povrchu se vytváří celulitida, pupínky, drobné puchýřky nebo akné. Nadbytek toxických látek v těle je nejvíce patrný na pokožce. Tam se může projevit nejrůznějšími poruchami včetně lupénky. Pro zlepšení kvality kůže je vhodné užívat tinktury z tykve obecné a olše nebo přírodní koupele ze směsi pýru, lopuchu, tea tree, měsíčku, eukalyptu a kostivalu.

Zdroj: Naděje


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Zaujímavé len mám taký istý problém - kde to zoženiem ???
Obrázek uživatelky
profil
Zajímavé informace...ale ráda bych věděla, kde seženu např. maralí kořen,zelený jíl atd. O těchto názvech slyším poprve. Děkuji.
Obrázek uživatelky
profil
Užitečný článek, souhlasím.
Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
jo byliSmajlíknky...Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
užitečný článek Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles