Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 23.11. 2024
Dnes má svátek Klement
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Ženy si musí spořit na důchod více než muži!

30. 03. 2012 | Finance
Průzkumy ukazují, že lidé mají od důchodu velmi realistická očekávání. Vědí, že od státu příliš peněz nedostanou a že se pouze na tyto příjmy nemohou spoléhat, ale pravidelně spoří jen malé procento ekonomicky aktivních lidí. O důchodové reformě se mluví všude. Ačkoli může vypadat komplikovaně, důležité je vědět, že ukládat si peníze na spokojené stáří musíme všichni.

Kolik by to ale mělo vlastně být?


Žena, 25 let, hrubý příjem 29 500 Kč

Úspěšná mladá žena s lehce nadprůměrným měsíčním příjmem by si chtěla zachovat podobnou životní úroveň i ve stáří, tedy nějakých 24 tisíc korun měsíčně. Do důchodu jí zbývá ještě přes 40 let, tudíž není třeba, aby si spořila vysoké částky. Určitě je vhodné ukládat si peníze tam, kde lze očekávat podporu od státu např. důchodové připojištění či stavební spoření. Této ženě stačí, aby si 550 Kč měsíčně ukládala na penzijní připojištění a 1 000 Kč na životní pojistku. Tyto částky jsou včetně případného příspěvku ze strany zaměstnavatele, který v některých firmách může být i 50 %.

Šetříte na důchod ??Muž, 45 let, hrubý příjem 23 000 Kč

Muž s průměrným příjmem, který zatím vůbec nespořil. Pokud by se spoléhal jenom na pomoc státu, dostával by měsíčně pouze 12 tisíc korun. Kdyby si však chtěl životní úroveň udržet, měl by si měsíčně dávat stranou 2 tisíce. Polovinu na penzijní připojištění a polovinu na stavební spoření. Do odchodu do důchodu by si tak naspořil téměř 650 tisíc korun a jeho měsíční příjem by se zvýšil na 16 148 Kč.

„Pro vytvoření finanční rezervy doporučujeme především finanční produkty, které bezpečně a zajímavě zhodnocují i malé pravidelně spořené částky a zároveň umožňují využít státní příspěvky a daňové odpočty,“
říká Libor Svoboda.

Ženy si musí spořit na důchod více než muži!

Možná je to nespravedlivé, ale je to tak. Nejen, že jsou na nás v životě kladeny vyšší nároky a kromě práce, musíme zvládat ještě domácnost a péči o rodinu. Navíc bychom si ale měly i víc utahovat opasky, abychom si zachovaly podobnou životní úroveň i po odchodu do důchodu.

Žena / muž, 35 let, příjem 25 000 Kč hrubého měsíčně, zatím bez úspor

Oba by si rádi udrželi i v důchodu stejný životní standard, tedy příjem zhruba ve výši 19 tisíc korun. Pokud by oba spořili stejně, např. 550 Kč na penzijní připojištění a 1100 Kč na životní pojistku, muž by měl v důchodu o 641 korun měsíčně více než žena!  Pokud by se žena chtěla muži svou penzí vyrovnat, musela by si ukládat např. na penzijní připojištění o 200 korun více. Ačkoli by oba naspořili stejné množství peněz, lehce přes milion korun, u ženy je předpoklad delšího dožití a tudíž se jí peníze rozloží na více let.


Jaký způsob spoření je efektivní,

abychom se na důchod dostatečně zabezpečili?


Odborníci na důchodové spoření doporučují každému využívat zejména takové finanční produkty, které bezpečně a zajímavě zhodnocují i malé pravidelně naspořené částky. Zároveň umožňují využívat státní příspěvky a daňové odpočty. Mezi základní produkty patří:

o Penzijní připojištění - spoření na důchod se státním příspěvkem

o Stavební spoření - bezpečný produkt se stále zajímavým výnosem a státním příspěvkem

o Životní pojištění - zahrnuje ochranu při nepříjemných situacích


Produkty umožňující snížení daní


o Penzijní připojištění

o Životní pojištění


Každá zaplacená tisícikoruna vám ušetří 150 korun. Ročně tak můžete díky životnímu pojištění nebo penzijnímu připojištění ušetřit až 1 800 korun (tedy celkem 3 600 korun!).


Státní příspěvky (ročně)


o
Penzijní připojištění: 600 – 1 800 korun

o Stavební spoření: 2 000 korun


Zdroj: Poštovní spořitelna / Era

ZUZI
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
mě by zajímalo, když se podívám kolem sebe, kdo má takové příjmy jak vy uvádíte???...je to docela směšné.....docela se divím, že máte odvahu tady ty čísla uvádět......
Obrázek uživatelky
profil
Ráda bych podotkla, že když nám rodiče začali jako malým spořit, dávali na spoření "velké peníze". My pak v osmnácti dostali 20tis, což rozhodně velké peníze nebyly. A takhle to bude s jakýmkoli spořením. Za 40 let ty peníze budou mít daleko nižší hodnotu než dnes. Dneska si je odtrhnu od pusy, abych z nich za 40 let neměla lautr vůbec nic...
Obrázek uživatelky
profil
ani ne tak zajímavé, jak nespravedlivé...kolik lidí má takové platy a kolik se jich vůbec důchodu dožije?Můj otec zemřel v necelých 68 letech - tudíž já když mám dělat do téměř 66 let, tak na spoření kašlu...mimochodem 12 tisíc mít důchod v dnešní době je královské...to mám výplatu a 2 děti školou povinné...dříve bych šla v 55 letech...takže mé heslo zní nic nespořit a žít...ale na pohřeb začnu šetřit určitě...počítám asi od 50 let...
Obrázek uživatelky
profil
tak to je zajímavé...Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles