1. Každý den ostrou chůzí ven
Nejdůležitější ze všeho je udržet se v zimě v teple. Nemyslíme tím však zůstat doma, ale přesně naopak – i v čase, kdy se nám kvůli chladu a tmě ven nechce, vyrazit každý den ven. Ideálně na hodinu, do přírody a rychlou chůzí, abychom se při ní i malinko zpotili. Za ideální čas se považuje pobyt venku v poledne, kdy si i v tomto období můžeme dopřát alespoň minimální přísun tolik potřebného vitamínu D.
2. Základ jsou polévky
Tělo je podle odborníka důležité ohřívat nejen zevně, ale i zevnitř – ideálně teplými zeleninovými pokrmy. V zimě je lepší zapomenout na saláty, které nás ochlazují a zaměřit se na kořenovou zeleninou, kterou tepelně upravíme – vařením, pečením a připravíme si z ní třeba polévky. Ty jsou v tomto období tím nejlepším pokrmem pro lepší imunitu. Lepší trávení i rychlejší metabolismus podle něj pak zajistí každé ráno vypití velké sklenice co nejteplejší vody s citronem.
3. Kurkuma je královna a zázvor je král
Skvělým pomocníkem pro posílení imunity jsou také některá koření.Za pomocníka číslo jedna se doporučuje kurkumu, která má zahřívací a protizánětlivé účinky. Přidat ji lze téměř do jakéhokoliv pokrmu, kterému navíc dodá krásnou žlutou barvu. Imunitní dvojkou je pak zázvor, ze kterého si můžeme připravit čaj. Pro maximální efekt je dobré dodržet jeho správnou přípravu a pít ho pomalu, po malých doušcích. Jen tak bude mít potřebné účinky.
Cca 10 gramů zázvoru oloupeme, nakrájíme a rozdrtíme. Dáme vařit litr vody a až začne vřít, přidáme do ní zázvor. Povaříme jej 5 minut. Dle potřeby můžeme přidat citronovou šťávu,
4. Masáž pro lehké tělo i hlavu
5. Satsang s přáteli
Zdroj, foto: Reiters Reserve