Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.11. 2024
Dnes má svátek Kateřina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Alergikům pomáhají alespoň dva týdny strávené u moře

10. 09. 2008 | Nemoci

Alergie a její zlepšení díky pobytu u moře. Tohle už asi slyšel každý. Jak dlouhý by ale pobyt měl být, aby alergikovi skutečně prospěl?

Odpověď je celkem jednoduchá, co nejdelší. Pochopitelně ne každý ale může zůstat u moře po celou dobu prázdnin, a je spíše otázkou, jaký minimálně dlouhý pobyt může již přinést zlepšení a jak dlouho toto zlepšení bude trvat.

Tamní pyly jsou také nebezpečím

Výsledek závisí i na závažnosti alergického onemocnění a typu alergie. Pokud by pacient reagoval například na rostliny, které se vyskytují v přímořských oblastech, nebo přijel na místo v době, kdy tam vrcholí pyly, na které je alergický, může se jeho stav naopak zhoršit. Zhoršení u moře však naštěstí vídáme velmi vzácně. Vítr totiž vane většinou od hladiny moře, kde nekvetou žádné rostliny, a na pevninu tedy většinou přináší vzduch prostý pylových zrn, příjemně zvlhčený, prosycený slanou mořskou vodou.

Ilustrační fotoPozor na místní kulinářské speciality

Jiným problémem může být změna stravy a ochutnávání různých místních specialit. Například někteří alergici na roztoče jsou sice u moře bez dechových či kožních obtíží, problém však může nastat, když okusí některé z „plodů moře“. Alergie na roztoče může totiž být zkřížená s potravinovou alergií na korýše, a může tak dojít i k nepředvídatelné prudké alergické reakci.

Co nejdéle bez příznaků

Pokud nedojde k těmto poměrně vzácným komplikacím, je pobyt u moře pro valnou většinu alergiků přínosný a z jeho blahodárných účinků čerpají i několik měsíců po návratu.

Mořská pravidla

Přece jen je ale nutné dodržet určitá pravidla.

Aklimatizace – ta je po většinou dlouhé a náročné cestě nezbytná. Proto by pobyt měl být minimálně 14denní, lépe ale delší.

Znalost pylové sezony – před odjezdem na dovolenou je nutné znát pylovou situaci v daném místě, a podle toho pak také zvolit termín pobytu. A to tak, aby se alergik vyhnul své sezoně doma a zároveň sezoně v místě plánovaného pobytu. Například když doma trávy ještě nepokvetou, odjede někam, kde jsou již odkvetlé a zpět se vrátí až po odkvětu trav doma. To je ideální situace, bohužel ne vždy splnitelná.

Čím déle, tím lépe

Potom platí, že čím delší pobyt, tím lépe a tím déle jeho příznivý účinek vydrží. Nejúčinnější jsou komplexní lázeňské pobyty pod dohledem zdravotníků, s rehabilitací a také psychoterapií. Kromě zdraví fyzického upevňují i zdraví duševní a pomáhají pacientovi lépe se naučit žít s chronickou nemocí, jakou alergie je.


Zdroj: Bez-Alergie.cz

Notburga

ChytráŽena.cz

 



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Pouze přihlášení mohou vkládat komentáře. Přihlásit se.

Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
to je fakt pravda
Obrázek uživatelky
profil
Opravdu u našich dětí,když chodili do školky,jsme se těchto problémů opravdu zbavili /dnes je dětem od 25-40 let/tím,že jsme jeli s nimi 2x za sebou na hory a další rok k moři.Na víc jsme bohužel při čtyřech dětech z dělnických tehdejších platů nenašetřili,ale stačilo to.Když chodili do školy už žádné problémy nenastaly.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles