Tato pnoucí hrnková květina pěkně vynikne v interiéru na podstavcích a v převislých květináčích. Barevné formy rostlin se nejlépe vybarvují na plném světle. Vybarvení listů docílíme jednoduchým způsobem - do květináče přidáme 1 kávovou lžičku zvětralé vápenné omítky.
Tuto skromnou rostlinku pěstujeme v chladnější místnosti s dostatkem světla, ne však přímo na slunci. Zelené formy snesou i polostín. Břečťan zaléváme pravidelně, pokud možno měkkou vodou. Listy často rosíme. Na tmavém a teplém místě rostlině opadávají listy. V létě přihnojujeme každé dva týdny. V zimě rostlinky vyžadují nižší teplotu a vyšší vlhkost.
Vysoké teploty v bytech a suchý vzduch břečťanům neprospívá. Rostlinka může být napadená živočišnými škůdci, především puklicemi a štítěnkami. Na ochranu proti těmto škůdcům existují chemické postřiky. Proto je vhodné v topné sezóně rostlinku umístit do chladné místnosti.
Barevné kultivary přezimují při teplotách od 15°C do 18°C a přiměřené vzdušné vlhkosti. Původnímu druhu zeleným variantám stačí teplota na přezimování od 5°C do 12°C. Rostlinka vyžaduje přes zimu klid a velice omezenou zálivku. Rostliny se přesazují každoročně do kompostové zeminy a písku. Při přesazování můžeme použít substrát pro pokojové rostliny.
Původní zelené formy vyžadují přes zimu klid, omezenou zálivku. Rozmnožuje se řízky během celého roku. Může se pěstovat také hydroponicky v živném roztoku.
Břečťan popínavý je nenáročná pokojová rostlina, která krásně oživí interiér.
Marta - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz