Kde začít?
Hned u vchodu! Přibližně 80% vloupání je totiž způsobeno překonáním vchodových dveří a tuto skutečnost byste tedy rozhodně neměli zanedbávat! Dveře pojistěte nejen kvalitním zámkem, ale také magnetickým detektorem, který po otevření dveří vyšle signál do ústředny. V takovéto ústředně jsou vyhodnocovány veškeré signály a odtud se také vyšle případný výstražný poplach. Stejně tak dbejte o zajištění všech ostatních vstupů do domu (tedy všech dveří a oken). Pro ochranu před rozbitím skleněné výplně zvolte akustické detektory.
Interiér
Zapomínat byste neměli ani na vnitřní prostory. V těchto případech se používají především detektory pohybu. Ty jsou možné nastavit tak, že vůči nim mohou být imunní například pohyby menších živočichů, skutečný vetřelec jim ale rozhodně neunikne. Kromě těchto opatření se můžete nechat řádně zabezpečit také před nebezpečím požáru či úniku výbušného plynu. Záleží pouze na vás, jakou formu ochrany vašeho objektu si zvolíte.
Třešnička na dortu
Největší jistotu v elektronickém zabezpečení poskytuje připojení objektu na pult centralizované ochrany. K tomu slouží technologie GPRS sítí GSM, která i při nepřetržitém spojení s objektem stojí měsíčně okolo 50 korun. V případě poplachu je zajištěn zásah profesionálů přímo v místě instalace.
Zajistěte sobě i svému domku bezpečí!
Zdroj: Jablotron
Alena Rašková
ChytráŽena.cz