Jestli Vás při přečtení tohoto článku začne svědit hlava, nemusíte se bát - veš vlasová ( dětská ) z počítače nepřeskočí, přesto jen při pouhém pomyšlení na ně Vás začne svědit celé tělo. Vším se bohužel nevyhnete ani v nejčistotnější rodině a nejsou vzácností ani u batolat, především těch školkových. Dobrou zprávou však je, že pokud máte doma dlouhovlasou princeznu, nemusí o své vlasy přijít, existuje totiž řada přípravků, které si nakonec po trpělivém vyčesávání a mytí se vší poradí.
Máte pocit studu, že právě Vaše dítě trápí vši? Nemusíte, podle odborníků sužuje tento malý cizopasník děti i dospělé na celém světě bez ohledu na hygienické zvyklosti. Pokud si děti ve škole nebo ve školce vymění čepice, ručník či hřeben, je skoro jisté, že se přenos rozšíří rychlostí přímo kosmickou.
Jak poznáte zavšivení
Stěžuje si Vaše dítko, že ho svědí hlava a v noci spí neklidně? Pak se u Vás asi zabydlely vši. Vši se poznají celkem snadno, neboť jejich sání krve vyvolává nesnesitelné svědění. Při bližším ohledání vlasové části můžete spatřit jejich původce. U dětí se nachází obvykle za ušima, ale nemusí to být pravidlem. Vši kladou hnidy vždy u kořene vlasu, lze podle výšky uložení hnid poznat, jak je zavšivení čerstvé. Ti, kteří stále nevěří svým očím, mohou pomocí hustého hřebene vši vyčesat na bílý papír. Ostříháním vlasů tedy vymýcení vší urychlíte, protože vybírání hnid zabere třeba celý den. Chytat suché vši se Vám asi nepodaří, lépe se dostávají z mokrých vlasů.
Vši se samozřejmě dají léčit, ale léčba je náročná pro děti i pro rodiče. V každé lékárně Vám poradí jiný prostředek. Dnes najdete mnoho přípravků na chemické, ale i přírodní bázi. Důležitou součástí je vyčesávání vší hustým hřebenem a opakování odvšivení v pravidelných intervalech ( většinou 6-12 dní, to je interval vylíhnutí larev z hnid ).
speedyy58 - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz