Napaření tváře je při pěstování krásy, ale také při prochlazení, starý a osvědčený domácí prostředek. Parní koupel prospívá naši pleti a zároveň ji čistí.
Než začneme pleť napařovat, je důležité ji důkladně očistit pleťovou vodou, aby pleť byl při napařování čistá. Hlavu nad nádobou přikryjeme osuškou, ale tak, aby pára mohla působit.
Příprava napařovacího výluhu
Tři hrsti bylinek dáme do větší nádoby, zalijeme dostatečným množstvím vřelé vody. Abychom si nezničily účes, tak si dáme na hlavu koupací čepici, nebo šátek. Když dáváme přes hlavu a nádobu osušku, musíme to udělat tak aby nevznikl uzavřený poklop, protože pára musí trochu unikat.
Tipy pro použití
Vlhkost pro suchou pokožku
Suchou pleť dobře provlhčí, napaření tváře heřmánkem nebo lipovým květem. Napařování by nemělo trvat déle než dvě minuty.
Dobrá pomoc pro mastnou pleť
Kromě heřmánku je také vhodná šalvěj, nebo lžíce extraktu z arniky.
Uhry se dají lépe odstranit
Uhry lépe odstraníme na změkčené napařené pleti. Na ukazováček si namotáme papírový ubrousek, a černé tečky se snažíme lehkým tlakem vytlačit. Dlouho však nevytlačujeme, aby nám na obličeji nevznikl zánět.
Napařování při prochlazení
Při prochlazení používáme na napařování heřmánek, malou lžíci eukalyptového oleje nebo smrkové jehličí. Při tomto napařování léčivou párou se nad nádobou přikryjeme osuškou tak, aby pára neunikala. Pára se má inhalovat asi půl hodiny.
Po napaření pleti se musíme dobře osušit v žádném případě nesedat někde do průvanu a nechodit ven.
Krásná a zdravá pleť je základem krásy člověka v každém věku.
Marta – čtenářka
ChytráŽena.cz