Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Velký roční horoskop na rok 2025Velký roční horoskop na rok 2025 Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Jarní prázdniny 2025 – termínyJarní prázdniny 2025 – termíny
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 04.02. 2025
Dnes má svátek Jarmila
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Chytrá žena

Neznámá z lesa

13. 04. 2012 | Vaše příběhy
Je to asi tak pět let zpět, co jsem se v létě vydala za svou kamarádkou Janičkou, která žije ve Velkých Karlovicích a rády spolu chodíváme na procházky, ale také i na houby nebo sbírat borůvky. To léto u nás už byly borůvky vysbírané (někdo byl prostě rychlejší) a já jsem se rozhodla, že s Janičkou snad ještě u nich nějaké nasbíráme. S jedním přestupem ve Vsetíně jsem konečně vlakem dorazila k ní.

Trochu jsme se posilnily na cestu ovocným salátem a vyrazily směr její les, který její rodině po letech v rámci restitucí konečně vrátili. V lese jsme strávily sběrem i povídáním asi tři hodiny a opravdu jsme nasbíraly každá asi tři litry borůvek, jelikož už jich na našich místech také moc nebylo. Cestou zpět jsme potkaly několik houbařů s plnými košíky, ale i jednu paní, která si nesla snad svůj celodenní sběr borůvek ve dvou velkých snad desetilitrových kbelících a další borůvky měla ještě v polootevřeném batohu na zádech. Část lesní cesty jsme šly kousek za ní.

Neznámá z lesaUž jsme se pomalu blížily k hlavní silnici, když tu najednou se z ničehož nic neznámá, která šla před námi, odporoučela k zemi. Rychle jsme k ní doběhly, chvíli moc adekvátně na naše otázky nereagovala (obávala jsem se, aby to nebylo něco se srdíčkem), polily jsme jí obličej čistou vodou, kterou jsme měly naštěstí u sebe a paní na nás po chvilce přeci jen konečně lámanou češtinou a po chvilce i ruštinou promluvila, a po chvíli vypila snad skoro celou jednu láhev vody. Sanitku pod kopec přivolat nechtěla, i když byla evidentně dehydratovaná a vyčerpaná.

Díky tomu, že ruštinu ještě i po letech ovládám, jsme se s ní dorozuměly a zůstaly tam s ní, než si alespoň trochu odpočinula - přibližně dvacet minut. Nechaly jsme jí ještě naši druhou láhev s vodou, (jelikož jak jsme se později dozvěděly, ona si tu svoji láhev s vodou při sběru odložila někam mezi borůvčí a jak sbírala a sbírala, tak pak se jí již láhev nepodařilo najít a tak byla celý den bez tekutin, i když jedla alespoň borůvky), a pomohly jí i s kbelíky pod kopec na nejbližší autobusovou zastávku, kde jsme s ní počkaly, než jí přijel autobus.

Nabízela nám tenkrát za pomoc část svých nasbíraných borůvek, ale to jsme od Galiny (tak se nám tenkrát představila) s díky odmítly, jelikož je jistě tenkrát potřebovala více než my dvě (byla v tu dobu bez zaměstnání a jako cizinka s ne moc valnou češtinou to jistě u nás neměla jednoduché). Od té doby jsem ji již nikdy neviděla, ale někdy si na ni při procházkách v lese vzpomenu.

Marie K. - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte také



Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
moc dobře jste se zachovaly...Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Dobří lidé ještě žijí a vy patříte mezi ně!SmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Moc Vám všem děkuji za krásné komentáře. SmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
keď ste tej neznámej žene pomohli a dali jej svoju vodu. Zbieranie čučoriedok je pomerne namáhavá a zdĺhavá práca, keď sa zbiera ručne a človek bez tekutín je slabý ako mucha.
Obrázek uživatelky
profil
Pekny pribeh s dobrym koncem.SmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles