Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.11. 2024
Dnes má svátek Kateřina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Opravdu víte, co vaše nohy v zimě potřebují? První část

5. 02. 2010 | Péče o tělo
Zima, chlad a mráz. Tohle nás po několik následujících měsíců čeká. V chladném prostředí mohou nechráněné části těla velmi trpět. Chladem ale mohou trpět i nohy, proto je třeba jim v zimě věnovat zvláštní péči. Zde přinášíme první várku rad pro krásné a zdravé nohy během zimy.


Hydratujte!

Hlavním zátěžovým faktorem pro nohy v zimním období je střídání prostředí. Zatímco venku převládá vzduch chladný a většinou vlhký, ve vytápěných místnostech je naopak vzduch teplý a suchý. To způsobuje oslabení pokožky a její vysychání. Proto je v zimě základním pravidlem péče o nohy jejich hydratace pomocí hydratačního krému. Nejčastěji postižená místa jsou holeně, proto je na ně třeba několikrát denně nanést hustý a výživný hydratační krém.


Vyživujte pokožku

Kromě hydratace pokožky je třeba se zaměřit i na její výživu. V zimě totiž pokožka nohou potřebuje výživné látky na podporu svých přirozených zdrojů. Je proto důležité tyto potřebné látky dodat v potravě. Ta by měla být co nejvyváženější a měla by obsahovat dostatek čerstvé zeleniny, ovoce a vlákninu. Velmi důležité je také dodržování pitného režimu, protože změnami prostředí dochází ke ztrátám tekutin a je nezbytně nutné je doplnit.


Posilujte i v zimě

Posilování a sport nejsou doménou pouze jara a léta, kdy je pro ně nejvíce prostoru. Aktivní sportování totiž zabraňuje tvorbě křečových žil, a proto je třeba se mu věnovat celoročně. Možností je několik. Lze například využít chladného počasí a vyzkoušet zimní sporty, jako jsou běh na lyžích či bruslení. Pokud se vám do zimy nechce, můžete vyzkoušet třeba aerobik nebo bosu. Ale pozor, pokud trpíte křečovými žilami, měli byste se vyvarovat například snowboardingu nebo sjezdovému lyžování. Při těchto sportech totiž dochází k dlouhodobé pasivní zátěži dolních končetin, které vede k městnání krve. To by pak mohlo být u křečových žil nebezpečné.

 

Zdroj: Křečové-žíly.cz

 

Gabriela Straková

ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Pouze přihlášení mohou vkládat komentáře. Přihlásit se.

Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Myslím,že nejdůležitější je, aby byly nohy v teple. Venku pohodlná a teplá obuv. Žádné helela, které jsou sice moderní, ale spíše na chůzi po koberci.

Doma papuče a teplé ponožky, Smajlík

Určitě večer koupel a dobrý krém.
Pedikůru si nohy taky zaslouží nohy i v zimě , ale většinou si myslíme , že je potřeba jen v létě , kde jsou nohy více viděSmajlíkt. Protože dobrá pedikérka vám udělá i masáž nohou a ta je moc prospěšná.Smajlík


Obrázek uživatelky
profil
I v zimě se snažím nestát na jednom místě, jestiže
tak musím učinit, pohupuji se na špišky nohou tak, abych měla nějaký pohyb. Určitě to nohoum prospívá
lépe, nežli když člověk stojí bez pohybu.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles