V diskuzi se objevilo téma barev na sklo Window art již několikrát, pojďme se tedy společně podívat, jak se touto technikou maluje a co touto technikou můžeme zkrášlit.
Kouzlo malování se slupovacími barvičkami spočívá v jednoduchosti jejich použití, široké škále uplatnění a hlavně v možnosti kdykoli vyměnit starý a okoukaný motiv za nový.
Tekuté barvy mají při práci mléčnou barvu, po zaschnutí krásně zprůsvitní. Používá se kontura, která je na stejné bázi jako barvy, ale je hustší a díky tomu se s ní dají kreslit úzké linky, které po zaschnutí zadrží barvu.
Obrázky namalované klasickými slupovacími barvami Window Art lze bez lepidla připevnit na jakýkoli hladký povrch (jsou tzv. adhezní) jako např. sklo, plasty, keramiku, porcelán, zrcadlo apod.
Práce je opravdu jednoduchá - stačí vložit obrázek do fólie, nakreslit kontury (obrysy), nechat asi hodinu zaschnout (záleží na jednotlivých výrobcích barviček), po zaschnutí kontury vybarvit jednotlivá políčka podobně jako u pastelek a opět nechat zaschnout, tentokrát asi 24 hodin. Poté obrázek sejmout a nalepit na jakýkoli hladký povrch.
Co budete pro práci potřebovat:
- Vatové tyčky slouží zejména na odstranění malých kapek barvy, která se nám dostala na místa, kam nepatří.
- Párátka jsou pro práci se slupovacími barvami nepostradatelná, protože jimi prolínáme barvy, což je efekt, který s jinými barvami nedocílíte.
- Jehlu využijete při propichováni vzduchových bublinek, které mohou vzniknout během práce, a nůžkami vystřihujete motivy z pevné fólie.
- Pevná fólie je PVC fólie, která je tvrdší než desky a obrázky z ní po namalování nesnímáme (ani to nelze), ale obstřihneme celé i s fólií a používáme na závěsné dekorace apod. V obchůdku ji najdete v rozměrech A4 a A3.
Myslím, že jsem napsala všechno důležité, takže mi nezbývá, než doufat, že se všechna vaše okna v brzku rozzáří nádhernými barevnými obrázky.
DanielkaZ – čtenářka
ChytráŽena.cz