Za toto lahodné ovoce vděčíme starým Římanům, kteří je na sever od Alp přenesli kolem druhého století našeho letopočtu. Dnešní kulturní odrůdy byly postupně vyšlechtěny z divoké třešně ptačí.
Třešeň byla odpradávna užívána jako magická rostlina k přivolání lásky, záhy však lidoví léčitelé objevili i některé její medicínské vlastnosti. Nejcennějším pomocníkem je třešeň při léčbě a prevenci dny, protože pomáhá razantně vylučovat kyselinu močovou z těla. Třešně vůbec působí výrazně protirevmaticky a protizánětlivě. Kromě toho že chrání vaziva, klouby a podporují zdravý stav kůže, mohou být použity i jako podpůrný potravinový doplněk při boji s parodontózou.
Jako valná většina červeného ovoce obsahují i třešně barviva, která se v organismu chovají jako antioxydanty. Obsahují cenné množství vitaminu C, A a vitaminů skupiny B. Draslík, vápník, železo a fosfor jsou minerály, které jsou v třešních procentuálně významně zastoupeny. Pro mnohé překvapivé může být i zjištění, že třešně (a ještě více jejich příbuzné višně) obsahují poměrně vysoké množství organicky vázaného jódu.
VYZKOUŠEJTE:
Třešeň jako přírodního pomocníka proti vráskám, který by nakonec mohl být bez jakýchkoliv rizik účinnější než drahé pleťové krémy. Čerstvou šťávu z třešní vmasírujte do vyčištěné pokožky obličeje a nechte zaschnout.
Zdroj: DTEST
Hanka
ChytráŽena.cz