I kukuřice je rostlinou, za jejíž vyšlechtění vděčíme starým kmenům jihoamerických indiánů. Její pěstování je ještě o pár tisíciletí starší než u brambor. Kukuřičná zrna se v dnešní bylinářské praxi příliš neužívají, přestože v indiánské medicíně sloužila k léčbě úplavice nebo chorob močového měchýře.
Vysoký obsah vitamínů skupiny B z kukuřice dělá přírodní obdobu známého B-komplexu. Vitamíny této skupiny mají nejen blahodárný vliv na dobrý stav očí, vlasů a pokožky, ale jsou hlavně nezbytné pro dobré fungování nervové soustavy: stimulují mozek a nervy, zlepšují výkon mozku a schopnost koncentrace a pomáhají zvládat stressové situace. Do krevního řečiště a z něj přímo k mozkovým buňkám se dostávají už po 40 minutách od chvíle, kdy sníme potravinu z kukuřice.
V době květu mladých kukuřičných rostlin můžete nasbírat květní čnělky, ona dlouhá vlákna připomínající vlasy. Získáte tak silnou močopudnou drogu, která má zároveň mírně tonizační vliv na srdce a stabilizuje krevní tlak. Snižuje i hladinu krevního cukru, díky zvýšené tvorbě moči odvádí z těla škodliviny a svým vlivem na metabolismus se hodí do čajových směsí při odtučňovacích kúrách. Kvůli zvýšenému vylučování solí z těla se ale nedoporučuje užívat čaj s obsahem kukuřice déle než měsíc. Léčivé vlastnosti v oblasti kožní má i olej z kukuřičných klíčků, který je bohatý na vitamín E.
VYZKOUŠEJTE:
Při odtučňovacích kúrách jako pomocný prostředek čaj z kukuřičných „vlásků“. Lžíci sušených čnělek zalijte 2 dcl vody a pijte 3 až 4krát denně. Jiná varianta tohoto čaje je složená ze směsi dvou dílů kukuřičných čnělek, ke kterým se přidá po jednom dílu čekankové a po jednom dílu tymiánové natě. Čaj z této směsi se připravuje a užívá stejně jako čaj z čisté kukuřice.
Zdroj:DTEST
Hanka
ChytráŽena.cz