Většina z nás by si ráda zlepšila paměť bez ohledu na věk. Velký význam může mít i to, že se ráno pravidelně nasnídáme. A pokud zvolíme celozrnné pečivo, ovocný džus, banány s bio jogurtem, klíčky, med ap., pomůže nám to
regulovat hladinu cukru v krvi; trávení těchto potravin probíhá pomalu a glukóza se tak uvolňuje průběžně.
Kvalitní, pestrá strava zabezpečí výživu mozku, některé potraviny mají schopnost přivést do mozku živiny, které paměť posílí. Mezi prospěšné druhy patří ovoce a zelenina - borůvky, jahody, špenát, ostružiny, švestky, brokolice, kapusta, červená řepa, česnek ap.
Přímý vliv na funkci mozku má železo, neboť jej zásobuje kyslíkem. Mezi potraviny s vysokým obsahem železa patří: červené maso, játra, ořechy, sušené švestky, fíky, meruňky, celozrnný chléb, luštěniny a zelené druhy zeleniny. Během dne pijte hodně vody, zeleného čaje, bylinkové čaje a
zeleninové šťávy. Nejen správná výživa pomůže udržet si dobrou paměť, ale i také zdravý životní styl, duševní cvičení, jako je luštění křížovek, sledování vědomostních soutěží, hraní společenských her, studium cizího jazyka, setkávání se s přáteli atd. Naopak alkohol, kouření, nedostatek spánku a stres ubírají mozku energii, připravují ho o základní živiny. Na zlepšení paměti je možné užívání i různých volně prodejných doplňků, jako je ginko, asijský ženšen, koenzym Q10.
Nejdůležitější k zapamatování důležitých informací je opakování, čím víc si informace opakujeme, tím máme větší šanci, že nám v paměti zůstávají co nejdéle. Nesmíme také zapomínat na dostatek pohybu a pobyt na čerstvém vzduchu. Když chceme mít mozek v kondici, musíme se o něj i starat.
Vilka - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz